UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Film edukuje

 
Elbląg, Film edukuje
Reklama

To już ostatnie dni na zgłoszenia dla szkół i przedszkoli do wzięcia udziału w rekomendowanych przez Ministerstwo Edukacji Filmowej i kuratora oświaty zajęciach Nowych Horyzontów Edukacji Filmowej. Uczniowie po raz kolejny spotkają się z ambitnym kinem i nauczą się rozszyfrowywać język filmowy.

Program powstał z myślą o uczniach i przedszkolakach, którzy owszem oglądają filmy, ale często nie dysponują językiem pozwalającym im je w pełni zrozumieć. Zajęcia odbywają się przez cały rok szkolny i realizowane w ramach cykli tematycznych, dostosowanych do wszystkich etapów edukacyjnych. Każdy pokaz poprzedza prelekcja multimedialna wprowadzająca uczestników w tematy podejmowane w danym filmie. Po seansie uczniowie dyskutują, interpretują i analizują obejrzane dzieło.
      
       W roku 2016/2017 zaprezentowane zostaną filmy nagradzane na festiwalach, pobudzające do refleksji, będące znakomitym podłożem do dyskusji. Zajęcia pozwalają na realizację różnych elementów podstawy programowej. Uzyskały patronat Ministra Edukacji Narodowej, Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz rekomendację kilku wojewódzkich kuratorów oświaty. Popierają je również uznani reżyserzy i aktorzy: Andrzej Wajda, Krzysztof Zanussi i Jerzy Stuhr. W 2012 roku projekt został uhonorowany Nagrodą Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej w kategorii „edukacja młodego widza”. W 2011 roku Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej zostały włączone do rodziny projektów Filmoteki Szkolnej i zmieniły nazwę na Filmoteka Szkolna. Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej. Należą również do Koalicji dla edukacji filmowej powołanej przez Polski Instytut Sztuki Filmowej.
       Do końca września trwają zapisy na zajęcia. W Elblągu program Nowych Horyzontów Edukacji Filmowej realizowany jest w kinie Światowid. Liczba miejsc jest ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń. Aby zapisać się na zajęcia, należy skontaktować się z biurem kina Światowid (55 611-20-56 lub kino@swiatowid.elblag.pl) lub wypełnić elektroniczny formularz na stronie Nowych Horyzontów.
      
Edyta Bugowska, Centrum Spotkań Europejskich "Światowid"
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
Reklama