UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Gimnazjalista wśród książek

2009-09-26
Aktualizowany 2009-10-26 15:45

Biblioteka Elbląska zaprasza 28 października na konferencję „Animacja czytelnicza gimnazjalistów w bibliotekach”. Konferencja adresowana jest do szerokiego grona bibliotekarzy, nauczycieli bibliotekarzy oraz nauczycieli polonistów.

Uczestnictwo w konferencji jest bezpłatne. Zgłoszenia można dokonać, wypełniając formularz zamieszczony na stronie internetowej Biblioteki Elbląskiej: www.bibliotekaelblaska.pl.
      
       Program konferencji:
      
godz. 8.30-9 – Rejestracja uczestników
       godz. 9-9.10 – Otwarcie konferencji – Jacek Nowiński, dyrektor Biblioteki Elbląskiej
      
       Część I: Animacja czytelnicza gimnazjalistów
       godz. 9.10-9.40 – Podstawy działań animacyjnych wśród nastolatków - prof. dr hab. Barbara Fatyga (Uniwersytet Warszawski)
       godz. 9.40-10.10 – Bibliotekarz wobec realizacji ścieżki „edukacja czytelnicza i medialna” – dr Mariola Antczak (Uniwersytet Łódzki)
       godz. 10.10-10.30 – Dyskusja
      
       Część II: Czytelnictwo gimnazjalistów
       godz. 10.50-11.20 – Doświadczenia czytelnicze gimnazjalistów – podobieństwa i dystanse – dr Zofia Zasacka (Biblioteka Narodowa)
       godz. 11.20-11.50 – Pokolenie Nikt. Generacyjny portret odbiorcy współczesnej prozy inicjacyjnej – dr hab. Grzegorz Leszczyński (Uniwersytet Warszawski)
       godz. 11.50-12.20 – Biblioterapia w pracy z młodzieżą gimnazjalną – dr Iwona Zachciał (Uniwersytet Gdański)
       godz. 12.20-12.40 – Dyskusja
      
       Część III: Dobre praktyki biblioteczne
       godz. 13.00-13.30 – Literackie wędrówki gimnazjalistów – mgr Agnieszka Bubka (WBP w Krakowie, Oddział dla Młodzieży)
       godz. 13.30-14 – Nietypowe praktyki biblioteczne w pracy z młodzieżą gimnazjalną w bibliotece multimedialnej – mgr Joanna Podolak (MBP w Olsztynie)
       godz. 14-14.30 – Prezentacja działań Biblioteki Elbląskiej dla młodego odbiorcy – mgr Anna Romańczuk, mgr Małgorzata Adamska (Biblioteka Elbląska im. C. Norwida)
       godz. 14.30-15 – Dyskusja i zamknięcie konferencji.
      
       Zadanie realizowane ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Programu: Edukacja kulturalna i diagnoza kultury. Priorytet 2: Obserwatorium kultury.
      
      
oprac. PD
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
Reklama