UWAGA!

Grechuta u pijarów

Wczoraj (23 listopada) w Zespole Szkół im. św. Mikołaja prowadzonej przez ojców pijarów odbył się koncert piosenek zmarłego niedawno Marka Grechuty. Nie zabrakło najbardziej znanych utworów artysty oraz wspomnień o nim.

Marek Grechuta przestał już śpiewać, ale jego piosenki zostaną i będą kochane przez kolejne pokolenia Polaków. Udowodnili to wczoraj uczniowie i nauczyciele Zespołu Szkół Zakonu Pijarów mieszczącego się przy ul. Saperów w Elblągu. Zorganizowali koncert poświęcony twórczości Marka Grechuty.
     - Spotkanie zaczęło się nietypowo, bo pociągiem złożonym z maluchów, które zaśpiewały piosenkę Grechuty o pociągu właśnie - mówi o. Mateusz Stachowski, franciszkanin, który uczestniczył we wczorajszym koncercie. - Później były już same „dorosłe” utwory, przede wszystkim te najbardziej znane. Dzięki temu zgromadzona publiczność mogła śpiewać wraz z wykonawcami i osobami akompaniującymi, było bowiem i pianino, i gitara oraz skrzypce. Między piosenkami słuchaliśmy opowieści i wspomnień o Marku Grechucie.
     Jak zapowiada o. Mateusz, piosenki Marka Grechuty w wykonaniu uczniów Zespołu Szkół Zakonu Pijarów zostaną niebawem zaprezentowane w kościele św. Pawła.
     
A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Kultura

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • Ej... ale nasza szkoła sławna... aż tu o niej piszą!!! Hehee Szoook. Pozdrawiamy wszytskich uczniów serdecznie... A szczególnie: Kociaka, Mirki, Wikorii, Marysi i Czerwonych Ramionek :* :* :* Od dwóch wyżej wymienionych... :*
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Uczennice ZSP(2006-11-25)
 • Baaaaardzo dziękuję za pozdrowienia i także pozdrawiam: Wiktorię, Marysię, Mirkę i Czerwone Ramionka:)
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Kociak(2006-11-25)
 • Witam wszystkich... jestem na prawdę zaszczycona, że mogę uczęszczać do tej małej a zarazem wielkiej szkoły. Jest mi niezmiernie miło z tego powodu... Pozdrawiam gorąco Mariankę , buziaczek dla Ciebie słonko, mam nadzieję że mi wybaczysz piątkowy incydent na ulicy. Wikusia
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Wikusia:)(2006-11-25)
 • Oczywiście Wikusiu, że Ci wybaczę!!!! :) Już to zrobiłam. Ale dobrze, że powiedziałam o tym niemiłym incydencie Twojej Mamie, może zrobi z tym porządek i przetrzepie Ci co trzeba. (np. dywan w pokoju przed świętami) Pozdrawiam Ojca Dyrektora, Ojca Adama, Ojca Sławka, Kleryka Tomka, Fafika i rybkę Ojca Sławka :*
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Marianka(2006-11-25)
 • Wikusiu... tylko powstrzymuj sie od rozplakania sie ze szczescia... bo moje uszy nie przezyja tego 3 raz... gorace pozdrowienia dla wszystkich wtajemniczonych:D
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  KOCIAK(2006-11-25)
 • Ach dziękuję Ci Marianko...jesteś wspaniała:* ach wzruszyłam się pisząc ten komentarz:) Przepraszam, że wywlekam na światło publiczne nasze prywatne sprawy ale są one dla mnie bdz ważne i nie mogę czekać. jeszcze raz przepraszam.... .Przyłączam się do pozrrowień mojej przedmówczyni, która wybaczyła mi mój karygodny wybryk, mam nadzieję że dla wielu z was będzie to nauczka alby nie zadzierać z uczuciami innych osób.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Wikusia:)(2006-11-25)
 • moja kuzyneczka chodzi do tej szkoły mówi że jest bardzo fajnie ;D
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  michalek(2006-11-25)
 • Michałek, czy Ty nie przesadzasz "mówi że jest bardzo fajnie" wcale tak nie mówię! Ale pozdrawiam mojego Kuzyna! :* bu$ka
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Marianka :*(2006-11-25)
 • Mi najbardziej podobał sie klimatyczny wystrój. Dzieciaki też świetnie śpiewały. Co do muzyków... warto się czasem nastroić ;) Nie było tak źle.
 • Koncer mi sie podobał, ale nie mogłam obejrzeć całego , bo sprzedawałam! Pozdrawaim wszystkich moich przyjaciół! również o. Dyrektora, o. Adama, o. Sławka i kl. Tomusia i jego Hakera! P>S Kto nosi u nas w szkole pseudo Kociak prócz mnie?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Kociaczek:*(2006-11-26)
 • Tak, koncert był świetny! I co muszę przyznać - do ZSP chodzą same świetne dziewczyny! I jeszcze raz: koncert był znakomity! Zgodzę się ze stwierdzeniem, że poezja Marka Grechuty żyje. Co więcej - będzie żyła, skoro śpiewa ją młodzież! Pozdrowienia dla całego ZSP.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Tomasz Ardes(2006-11-26)
Reklama