UWAGA!

Gry Piotra Adamczyka

Elbląg, Gry Piotra Adamczyka
(fot. mad)

Nie tylko „Rzymianie” przyciągnęli w sobotę do Muzeum zwiedzających (zobacz Rzymianie w muzeum). Swoją publiczność miał też elbląski mistrz starożytnych gier Piotr Adamczyk. Zobacz fotoreportaż .

- Spotkanie z grami odbyło się w ramach projektu „Podróżnicy w czasie: dawne gry i zabawy” finansowanego ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego - mówi Piotr Adamczyk, pracownik elbląskiego Muzeum. - Podczas spotkania można było podyskutować o dawnych grach, ale przede wszystkim spróbować własnych sił, czyli zagrać. Nie tylko w rzymską grę Latrunculi, ale i np. egipski Senet czy wikiński Hnefatal.
     Czynne były też ekspozycje Muzeum, na których można było zobaczyć wyroby kultury materialnej okresu wczesnego cesarstwa, wyroby ze szkła, ceramiki, starożytne przybory szkolne, przedmioty higieny osobistej.
     Muzeum Archeologiczno-Historyczne staje się coraz ważniejszą i atrakcyjniejszą elbląską placówką kulturalną i - co bodaj najważniejsze - coraz chętniej odwiedzaną. Chciałoby się, żeby takich sobót jak ta ostatnia było w Muzeum więcej, i trzeba przyznać, że w tym właśnie kierunku Muzeum zmierza. Klasą zabytku czy rangą zbiorów malborskiemu muzeum nigdy nie dorównamy, ale pod względem atrakcyjności prezentowania historii elbląskie Muzeum nie ma się już czego wstydzić.
PD
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
  • Pod względem zbiorów to jest na odwrót, malbork nie dorównuje elblaghowi. Wystarczy się przejś do naszego muz i zobaczy unikalne zabytki w skali europejskiej. Ino fakt, kupa cegieł bardziej znana i zawsze ściągnie ludzi. Cudze chwalicie, swojego nie znacie. Poczytajcie o tym co robią - klasą to już dawno przewyższyli Malbork czy niektóre inne muzea. Ale mogliby popracoiwac nad pr-em bo jest słaaby. I do tego zupełnie nie planują i nie wydają żadnych wydawnictw - za to duuzy minus.
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    0
    0
    Skiner(2008-09-22)
  • Absolutnie uzasadnione i trafne zastrzeżenia. Nad PR-em intensywnie pracujemy, wydawnictwa będą - jaskółka nr 1 (polecam) - wydane przez nas opracowanie żuławskich wiatraków. M. Kasprzycka
Reklama