UWAGA!

Hellingrath w Gdańsku

W Ratuszu Głównego Miasta w Gdańsku dziś o godz. 18 otwarto wystawę poświęconą twórczości urodzonego w Elblągu Bertholda Frantza Hellingratha. Ekspozycja została przygotowana z okazji 130. rocznicy urodzin artysty, którą obchodziliśmy 27 października ub. roku.

Wystawa została zaprezentowana wówczas w Muzeum Archeologiczno-Historycznym w Elblągu, teraz będą ją mogli podziwiać mieszkańcy Trójmiasta w Muzeum Historycznym Miasta Gdańska.
     Jak podkreśla dyrektor elbląskiej placówki Maria Kasprzycka, Berthold Frantz Hellingrath to bardzo ciekawy artysta niemiecki, związany zarówno z Gdańskiem, jak i z Elblągiem. Urodził się w naszym mieście w 1877 r., później mieszkał i tworzył w Gdańsku. W 1925 r. wyjechał do Hanoweru, gdzie był profesorem rysunku na tamtejszej Politechnice. Sławę przyniosły mu pocztówki – akwaforty (wyciskane z płyty) z widokami miast. Zajmował sie również malarstwem i rzeźbą. Projektował znaczki pocztowe i banknoty. Zmarł w Hanowerze w
     1954 r.
     Patronat honorowy nad wystawą poświęconą jego twórczości objęli wspólnie prezydenci Gdańska i Elbląga. Ekspozycja będzie czynna w Ratuszu Głównego Miasta w Gdańsku do końca maja tego roku.
     
     Mówi współorganizatorka wystawy Maria Kasprzycka, dyrektor Muzeum w Elblągu:
MH
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Kultura

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
  • Ciekawe ile soób widziało wystawę w Elblągu a ile zobaczy ją w Gdańsku. Może by tak pani dajrektor podała dane dla Elbląga?
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    0
    0
    Skiner(2008-03-17)
Reklama