UWAGA!

Historia Elbląga w Białymstoku

Elbląg, Historia Elbląga w Białymstoku

Znana elblążanom wystawa archeologiczna naszego Muzeum „Bogactwo Hanzy. Elbląg - odzyskane świadectwo przeszłości” zostanie jutro (8 września) otwarta w Białymstoku.

Elbląską wystawę ciągle w naszym Muzeum można oglądać. Zbiór zabytków archeologicznych pochodzących z badań prowadzonych na terenie elbląskiego Starego Miasta jest tak bogaty, że pozwolił kuratorowi wystawy, Grażynie Nawrolskiej przygotować drugą, niezależną ekspozycję przeznaczoną do prezentacji w różnych miejscach Polski.
       Była już pokazywana m.in. w Toruniu, Łodzi i Warszawie, teraz zostanie zaprezentowana mieszkańcom Białegostoku w Muzeum Podlaskim. Uroczyste otwarcie ekspozycji nastąpi jutro o godz.18 w salach białostockiego Ratusza (Rynek Kościuszki 10).
       - Wystawa jest interesującym podsumowaniem badań prowadzonych od prawie 30 lat na terenie Elbląga - mówi Ewa Trocka z Muzeum Archeologiczno-Historycznego w Elblągu. - Miasta, które szybko stało się jednym z najważniejszych portów południowej części Bałtyku, a należąc do Związku Miast Hanzeatyckich, odgrywało w nim czołową rolę do końca XIV w. Ekspozycja zaprasza gości do mieszczańskich wnętrz, rzemieślniczych warsztatów wypełnionych setkami przedmiotów, towarzyszących mieszkańcom dawnego hanzeatyckiego miasta.
      
       (fot. Anna Barańska)
      
      
PD
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama