UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Integracja = Akceptacja

Elbląg, Warsztaty z witrażu, z prawej Marlena Szwemińska (siedzi).
Warsztaty z witrażu, z prawej Marlena Szwemińska (siedzi).

W najbliższy poniedziałek (21 kwietnia) z Elbląga do Rostocku wyjedzie 13-osobowa grupa uczestników polsko-niemiecko-rosyjskiego projektu pn. „Integracja = Akceptacja“ - informuje Monika Stando ze Światowida.

Trzon grupy stanowi młodzież z placówek prowadzonych przez Koło Terenowe Polskiego Stowarzyszenia na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym w Elblągu, Warsztatów Terapii Zajęciowej oraz ze Środowiskowego Domu Samopomocy. W skład grupy wchodzą również instruktorzy i terapeuci: Teresa Miłoszewska, Marlena Szwemińska, Józef Siwilewicz oraz Bogdan Gromadzki.
     Program tygodniowego pobytu w Rostocku przewiduje wizytę studyjną w niemieckich placówkach i organizacjach prowadzących działalność na rzecz osób niepełnosprawnych oraz udział w integracyjnym plenerze artystycznym. W zajęciach plastycznych, oprócz grupy polskiej, uczestniczyć będą także grupy z Rosji i Niemiec.
     Głównymi organizatorami działań w ramach 8-miesięcznego projektu pn. „Integracja = Akceptacja“ są Stowarzyszenie Kulturalne „Viva art“ oraz Centrum Kultury i Współpracy Międzynarodowej „Światowid“. Partnerami są: Organizacja „Ruczejok“ z Zielonogradska (Rosja) i „Ohne Barrieren“ z Rostocku (Niemcy). Wszystkie organizacje partnerskie działają na rzecz osób z niepełnosprawnościami. Każda z nich ma już wypracowane własne doświadczenia w tym zakresie, którymi będzie się dzielić z pozostałymi partnerami. Projekt ma charakter integracyjny (wolontariusze, społeczność lokalna w krajach partnerów).
     Główne działania w ramach projektu, który realizowany będzie do końca października 2008 r. to: specjalistyczne wizyty studyjne w Elblągu, Rostocku i Zielonogradsku; szkolenie w Elblągu dla liderów organizacji pozarządowych, pracowników administracji oraz instytucji działających w obszarze szeroko rozumianej pomocy społecznej (z nastawieniem na osoby niepełnosprawne); wsparcie rodzin z młodzieżą niepełnosprawną poprzez zorganizowanie aktywnych form zajęć integracyjno-terapeutycznych (integracyjny plener plastyczny w Rostocku i Zielonogradsku).
     

 


     Projekt dofinansowano jest ze środków Fundacji im. Stefana Batorego i Fundacji Roberta Boscha.

oprac. PD
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
Reklama