UWAGA!

Irlandzki Weekend w „Ogrodach”

 Elbląg, Dorota Czajkowska.
Dorota Czajkowska.

Występy zespołów folkowych, żywiołowe melodie irlandzkie i celtyckie, pokazy stepu irlandzkiego, warsztaty tańca - te i inne atrakcje czekają na klientów Centrum Handlowego Ogrody w godzinach 15-18 w sobotę i niedzielę 25 i 26 sierpnia - zaprasza Anna Krakowska z CH „Ogrody”.

Będzie można posłuchać muzyki irlandzkiej na żywo - zagra grupa Sushee. Muzyka tego zespołu, jak twierdzą jej członkowie, nie jest typowym irlandzkim folkiem, ale Irlandia - taneczna i refleksyjna zarazem - jest im wyjątkowo bliska. Znakiem firmowym zespołu są melodie oparte na motywach tradycyjnych z mocno osadzonym pulsem sekcji rytmicznej, unisona skrzypiec i akordeonu, autorskie teksty, rozbudowane partie instrumentalne oraz miarowy beat porywający do tańca wraz z fletowo brzmiącą barwą głosu solowego.
     Choć Sushee nawiązuje do różnych stylów muzycznych, muzyka irlandzka, celtycka i szkocka stanowi ich główną inspirację. Śpiewają w języku polskim do muzyki, którą sami tworzą w oparciu o znane tradycyjne motywy irlandzkie, łącząc je z własnymi pomysłami i aranżując w sposób wynikający z indywidualnych poszukiwań i inspiracji.
     Natomiast w niedzielę wystąpi zespół Duan. „Ideą, która przyświeca nam od początku naszego istnienia - opowiadają muzycy z Duan - jest granie muzyki irlandzkiej w sposób tradycyjny, jak najbliżej jej oryginalnego brzmienia. Muzyka ta jest dla nas z jednej strony sztuką, do której podchodzimy z szacunkiem i uwagą, z drugiej zaś strony zjawiskiem dającym ogromną radość, satysfakcję, oderwanie od codzienności. W swoich aranżacjach czasem nieco odbiegamy od przyjętych kanonów, gdzieniegdzie dodajemy coś od siebie, cały czas jednak mając na uwadze tradycyjny styl, który staramy się zgłębiać i realizować.”
     Ponadto zarówno w sobotę, jak i w niedzielę do tańca porywać będzie Dorota Czajkowska - wielokrotna złota medalistka międzynarodowych zawodów w tańcu irlandzkim, m.in. w Warszawie, Mediolanie i Monachium. W swoim dorobku ma ponad 40 medali i jest niewątpliwie najbardziej utytułowaną polską zawodniczką w tej kategorii. Dorota Czajkowska jest pierwszą Polką, która razem z grupą tancerzy z Francji wywalczyła złoto w Mistrzostwach Europy i awans do Mistrzostw Świata w kategorii Ceili Team. Dorota Czajkowska nie tylko tańczy, jest również solistką uznanego i cenionego zespołu Carrantuohill.
oprac. PD
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Kultura

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama