UWAGA!

Jak się bawić filozofią?

Dziś o godz. 16.30 w ramach III Letnich Ogrodów „Polityki” rozpocznie się panel z Jarosławem Markiem Spychałą zatytułowany „Lego-Logos”. Poprowadzi go Marek Ścibior.

Jarosław Marek Spychała jest doktorantem w Instytucie Filozofii Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu, gdzie przygotowuje rozprawę „Mity eschatologiczne w dialogach Platona”. Zawodowo interesuje się historią starożytnej filozofii i religii, a szczególnie zjawiskiem przenikania się religii i filozofii na płaszczyźnie wyobrażeń o pośmiertnych losach człowieka.
     „Lego” w języku duńskim oznacza „baw się dobrze”, w sensie: mądrze, abyś z zabawy wyniósł naukę. Słowo „logos” natomiast pochodzi z języka starogreckiego i jest terminem filozoficznym o tradycji sięgającej początków filozofii. Jego sens wyraża wszystko to, co przez człowieka pomyślane, powiedziane i zapisane, a w węższym znaczeniu używano go na określenie nauki. Tym samym nazwę projektu edukacji filozoficznej należy rozumieć jako zachętę do bawienia, cieszenia się nauką: Lego-Logos, czyli Baw Się, Ciesz się - Nauką.
     Marek Ścibior jest szefem redakcji internetowej „Polityki”. Na łamach tygodnika publikuje artykuły na temat technologii komunikacyjnych oraz ich zastosowania, sieci komputerowych i internetu, bada wpływy tych mediów na kształtowanie się społeczeństw.
     Spotkanie odbędzie się w sali koncertowej Biblioteki Elbląskiej.
     
oprac. PD

Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Kultura

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama