UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Jesień Artystyczna w SP 25 - już po raz 16.

Elbląg, Jedno z przedstawień , klasaVd
Jedno z przedstawień , klasaVd (fot. Paweł Serocki).

4 i 5 grudnia w Szkole Podstawowej nr 25 przy ul. Wyżynnej po raz szesnasty odbył się konkurs amatorskich przedstawień teatralnych. Swoje przedstawienia przygotowało aż dwadzieścia klas. Zobacz fotoreportaż .

- Przedstawione formy teatralne odznaczały się wielką różnorodnością. Mogliśmy obejrzeć zarówno teatr ciała, kabaret, jak i klasyczny teatr słowa - opowiada Karolina Cuper, nauczycielka z tej szkoły. - Reżyserami sztuk byli wychowawcy klas wspierani przez polonistów. Dużą popularnością cieszyły się scenariusze autorskie, a nowością był w tym roku spektakl wystawiony w języku angielskim. Jesień Artystyczna należy do wieloletniej tradycji naszej szkoły. Co roku dostarcza zarówno aktorom, jak i widzom wielu przeżyć, rozwija wewnętrznie, kształtuje współpracę między uczniami, nauczycielami i rodzicami. Jej głównym zadaniem jest integracja, efektywna praca w zespole, propagowanie szacunku wobec drugiego człowieka, krzewienie postaw prospołecznych oraz dobra zabawa. Na uwagę zasługuje również fakt, że w spektaklach grają dzieci niepełnosprawne. Formy teatralne pozwalają im zaistnieć w społeczeństwie, zaś dzieciom pełnosprawnym zaangażować się w pomoc innym, uwrażliwiając w ten sposób na otaczające je problemy.
     Tegoroczne jury obradowało w następującym składzie: Ewa Iwanowicz - dyrektor SP 25, Lidia Ścibisz - wicedyrektor tej szkoły, Włodzimierz Mielnicki - były długoletni dyrektor SP 25, Agata Urbańska - konsultant Warmińsko-Mazurskiego Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli, Joanna Nowak - PWSZ, Bogdan Kiliński - plastyk, Anna Łaski - nauczyciel, Tatiana Karwacka - kierownik świetlicy oraz członkowie samorządu uczniowskiego.
     Dla laureatów konkursu przewidziano nagrody w następujących kategoriach: najlepszy aktor, wartość literacka, scenografia oraz pomysły inscenizacyjne.
     Uroczyste rozstrzygnięcie nastąpi we wtorek 11 grudnia w sali gimnastycznej SP 25.
oprac. PD
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
Reklama