UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Kadyńskie historie na wystawie

 
Elbląg, Kadyńskie historie na wystawie

Plener „Kadyńskie historie” stał się twórczym czasem dla uczestników warsztatów ceramicznych, malarskich i wykładów o sztuce. Prace, które powstały podczas pleneru, będzie można już wkrótce oglądać w Galerii Nobilis w Centrum Spotkań Europejskich „Światowid”. Wernisaż wystawy poplenerowej odbędzie się 13 września o godz. 17.

Kadyny, które są miejscem niezwykle bogatym pod względem historycznym, turystycznym i krajoznawczym, wyróżniają się krajobrazowo i kulturalnie. To malowniczość tego terenu spowodowała, że Kadyny zostały wybrane na miejsce pleneru, który zorganizowało Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” w Elblągu i Stowarzyszenie „Jantar”.
       Uczestnikami pleneru byli nauczyciele plastyki, instruktorzy, studenci i uczniowie liceów plastycznych z terenu powiatu elbląskiego oraz z Nidzicy, Kętrzyna, Gronowa Górnego, Braniewa, Olsztyna i Gdańska. Pracowali indywidualnie i w grupach nad obrazami na płótnie i drewnie, nad rzeźbami, kaflami, a także nad ceramiką. Motywem przewodnim była ceramika figuralna i kafle, znak rozpoznawczy Kadyn, które nawiązywały do okresu secesji i art deco.
       - W tym roku prace rzeźbiarskie i ceramiczne, szkliwienie oraz wypały prac, powstały pod kierunkiem Adama Arabskiego, artysty, który prowadzi pracownię ceramiki w Liceum Plastycznym w Gdyni Orłowie, a na plenerze prezentował technikę wypalania ceramiki raku - mówi Magdalena Czarnocka-Kaptur, wicedyrektor CSE „Światowid” i organizator pleneru. - Uczestników pleneru fascynowała i wciągała ta technika, bo mogli doświadczyć innego sposobu ozdabiania ceramiki. Efekty ich pracy będzie można zobaczyć podczas wystawy.
       W trakcie pleneru nie brakowało również działań kulturalnych. Brały w nich udział dzieci, młodzież i dorośli. Była podróż ze szkicownikiem, w którą wybrały się dzieci i młodzież z Kadyn i Tolkmicka. Również młodzież wzięła udział w warsztatach wypiekania chleba.
       Wystawę poplenerową będzie można oglądać w Centrum Spotkań Europejskich „Światowid”od 13 do 24 września. Na wystawie będzie można obejrzeć 60 prac malarskich wykonanych na podłożach z płótna i drewna oraz 30 prac ceramicznych. Wstęp wolny .
      
       Organizatorem pleneru było CSE „Światowid” w Elblągu i Stowarzyszenie „Jantar”, odbył się w ramach projektu „Dzieła rąk – dziedzictwo znane i nieznane” dofinansowanego ze środków Starostwa Powiatowego w Elblągu.
      
Edyta Bugowska, Centrum Spotkań Europejskich "Światowid"
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
Reklama