UWAGA!

Kino od kuchni

 Elbląg, Natalia Klonowska prowadząca MAF i magazyn filmowy w eKultura TV.
Natalia Klonowska prowadząca MAF i magazyn filmowy w eKultura TV.

Wraz z nowym rokiem szkolnym kino Światowid w Elblągu wznawia program edukacji filmowej skierowanej do dzieci i młodzieży, czyli Małą Akademię Filmową.

Mała Akademia Filmowa to nauczanie dzieci i młodzieży - obejmuje przedszkola, szkoły podstawowe i gimnazja. Zajęcia odbywają się raz w miesiącu, a data i godzina ustalana jest indywidualnie z wychowawcami klas. Lekcje dostosowane są do wieku uczniów - dla każdej grupy wiekowej istnieje odrębny program zajęć. Każde spotkanie jest zaplanowane i ma konkretny cel.
     - Zajęcia staramy się prowadzić w ciekawy i atrakcyjny dla dzieci sposób - mówi Natalia Klonowska prowadząca MAF. - Nasi podopieczni aktywnie uczestniczą w zabawach, konkursach, mogą dotknąć ekranu, zobaczyć, co znajduje się w „sercu kina”, czyli kinooperatorni. Tu dzieci dowiadują się, co znajduje się w kinie i uświadamiają sobie, jak to się dzieje, że film widać i słychać. Zdobywają też wiedzę na temat gatunków filmowych, sposobów realizacji filmów i zaznajamiają się z pojęciami związanymi z kinem.
     Spotkania odbywają się w sali kinowej, trwają około pół godziny, a po nich dzieci zapraszane są na projekcję filmową. Prowadzone przez Światowid kształcenie filmowe dzieci i młodzieży to cykl zajęć, które mają za zadanie wzbogacić wiedzę dzieci i uwrażliwić je na sztukę filmową, co jest szczególnie cenne już dla najmłodszych dzieci. Zapraszamy więc do współpracy wszystkich zainteresowanych taką formą edukacji nauczycieli i grupy szkolne - zachęca Natalia Klonowska.
     Projekt Mała Akademia Filmowa został dofinansowany przez Państwowy Instytut Sztuki Filmowej w ramach priorytetu upowszechnianie kultury filmowej.
A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Kultura

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama