UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Kino od kuchni

Elbląg, Natalia Klonowska prowadząca MAF i magazyn filmowy w eKultura TV.
Natalia Klonowska prowadząca MAF i magazyn filmowy w eKultura TV.

Wraz z nowym rokiem szkolnym kino Światowid w Elblągu wznawia program edukacji filmowej skierowanej do dzieci i młodzieży, czyli Małą Akademię Filmową.

Mała Akademia Filmowa to nauczanie dzieci i młodzieży - obejmuje przedszkola, szkoły podstawowe i gimnazja. Zajęcia odbywają się raz w miesiącu, a data i godzina ustalana jest indywidualnie z wychowawcami klas. Lekcje dostosowane są do wieku uczniów - dla każdej grupy wiekowej istnieje odrębny program zajęć. Każde spotkanie jest zaplanowane i ma konkretny cel.
     - Zajęcia staramy się prowadzić w ciekawy i atrakcyjny dla dzieci sposób - mówi Natalia Klonowska prowadząca MAF. - Nasi podopieczni aktywnie uczestniczą w zabawach, konkursach, mogą dotknąć ekranu, zobaczyć, co znajduje się w „sercu kina”, czyli kinooperatorni. Tu dzieci dowiadują się, co znajduje się w kinie i uświadamiają sobie, jak to się dzieje, że film widać i słychać. Zdobywają też wiedzę na temat gatunków filmowych, sposobów realizacji filmów i zaznajamiają się z pojęciami związanymi z kinem.
     Spotkania odbywają się w sali kinowej, trwają około pół godziny, a po nich dzieci zapraszane są na projekcję filmową. Prowadzone przez Światowid kształcenie filmowe dzieci i młodzieży to cykl zajęć, które mają za zadanie wzbogacić wiedzę dzieci i uwrażliwić je na sztukę filmową, co jest szczególnie cenne już dla najmłodszych dzieci. Zapraszamy więc do współpracy wszystkich zainteresowanych taką formą edukacji nauczycieli i grupy szkolne - zachęca Natalia Klonowska.
     Projekt Mała Akademia Filmowa został dofinansowany przez Państwowy Instytut Sztuki Filmowej w ramach priorytetu upowszechnianie kultury filmowej.
A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
Reklama