UWAGA!

Kłopoty małżeńskie na Scenie przy stoliku znów rozśmieszą do łez

 
Elbląg, Kłopoty małżeńskie na Scenie przy stoliku znów rozśmieszą do łez
fot. Wiesław Leszczyński

Teatr im. Aleksandra Sewruka zaprasza na kolejne spotkanie Sceny przy stoliku. „Kłopoty małżeńskie” to komedia, która z dużym dystansem opisuje związek Kingi i Roberta, którzy decydują się na rozwód. Ale przecież – kto się czubi, ten się lubi!

Dane GUS są bezwzględne. O ile już pary decydują się na formalizację związku, to wskaźnik rozwodów z roku na rok jest coraz wyższy. Czy trwanie w małżeństwie stało się sztuką tylko dla wybranych? A może po prostu małżeństwa są passe?
       Kinga i Robert znajdują się na sali sądowej z prostego powodu. Nie chcą być małżeństwem. Aby dostać rozwód, muszą przekonać Sędziego, że już się nie kochają. Jednak powody, dla których nie mogą ze sobą wytrzymać są… no właśnie… Kinga pakuje wszystko w próżniowe woreczki, Robert podjada w łóżku, kiedy ona oczekuje romantycznych wieczorów, on wybiera porno w internecie. Tych mniej lub bardziej poważnych powodów będzie więcej. Będą odpowiedzią na to czy warto ratować związek, który na pierwszy rzut oka nie ma już najmniejszych szans na przetrwanie. Czy różne charaktery to mimo wszystko dwie połówki jabłka?
       Na scenie pojawią się Aleksandra Wojtysiak, Alan Bochnak i Dariusz Siastacz.
       Czy będzie to historia z happy endem? O tym, przekonają się Państwo już 19 listopada o godz. 18:30 na Małej Scenie Teatru Sewruka (wejście od ul. Teatralnej). Wstęp wolny.
       Od godz. 16 odbywać się będą warsztaty dramatopisarskie z autorami sztuki oraz wystawa prac młodej artystki, Julii Boros.
      
       Robert
       Wysoki sądzie oraz szanowni zebrani. Przedstawiam dowód rzeczowy numer jeden. Widzicie tę łyżeczkę? To przez nią się rozwodzę. Odważyłem się pić herbatę z łyżeczką w środku filiżanki.
       Kinga
       Chyba nic dziwnego, że mnie to denerwuje.
       Robert
       Denerwuje ją łyżeczka w herbacie. Mało tego, że piłem z łyżeczką, ja ją odłożyłem na stolik i się pobrudził.
       Kinga
       Mogłeś położyć na spodek. Kto ci kazał kłaść na stolik?
            
       Mariusz Więcek (ur. 1983) – dramatopisarz, poeta, stand-up’er. Laureat Nagrody Miasta Gdańska dla Młodych Twórców (2006), stypendysta Fundacji Fleszarowej – Muskat (2006), wyróżniony w ogólnopolskim konkursie na współczesną polską komedię „Komediopisanie” za sztukę „Jak uwodzili bogowie” napisaną z Jerzym Wójcickim). Współautor sztuk „Wyrok” i „Life is loading”. Półfinalista Gdyńskiej Nagrody Dramaturgicznej.
       Jerzy Wójcicki (ur. 1983) – dramaturg, dramatopisarz, absolwent Wydziału Reżyserii Dramatu Krakowskiej Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej im. Ludwika Solskiego ze specjalizacją dramaturgiczną. Wyróżniony w konkursie „Komediopisanie” za sztukę pt. „Jak uwodzili bogowie” (2011). Dwukrotny półfinalista Gdyńskiej Nagrody Dramaturgicznej (2011 za sztukę „Wyrok”, 2013 za sztukę „Life is loading”). Doktorant Uniwersytetu Gdańskiego.
       Julia Boros (ur. 2000) – Rysuje od zawsze, fotografią zajmuje się od dwóch lat. W wolnym czasie lubi odwiedzać muzea, interesuje się historią sztuki. Zafascynowana pracami Schielego oraz fotografiami Julii Margaret Cameron.
       W 2016 zaprezentowała swoje prace rysunkowe w gdańskim pubie „Loft”.
       Obecna wystawa jest pierwszą prezentacją jej zdjęć.
      
Kamila Łyłka, kierownik literacki
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama