UWAGA!

Kobiecy jazz

Elbląg, Dziś w murach podominikańskiego kościoła zabrzmi głos Anny Serafińskiej
Dziś w murach podominikańskiego kościoła zabrzmi głos Anny Serafińskiej (fot. nadesłane)

W Galerii EL trwa 8. Lato Jazzowo-Bluesowe. W ramach festiwalu zaplanowano trzy koncerty. Wczorajszy (15 lipca) poruszył - i to dosłownie - słuchaczy. Dziś w murach podominikańskiego kościoła zabrzmi głos Anny Serafińskiej.

To artystka wysoce ceniona w branży muzycznej za duże umiejętności w zakresie techniki wokalnej. Zajmuje się wszystkimi odcieniami wokalistyki jazzowej - od standardów w ich klasycznym brzmieniu po nowoczesne formy - i jej pokrewnymi (funk, soul). Jest laureatką licznych nagród, wyróżnień i stypendiów (m. in. I nagrody na Międzynarodowych Spotkaniach Wokalistów Jazzowych Zamość 1994; Grand Prix w Szwajcarii Montreux Jazz Festiwal 2004; I nagrodę na Lady Summertime Jazz w Finlandii 2006), na swym koncie ma współpracę z większością znakomitości polskiej sceny jazzowej. Wiosną 2000 czytelnicy Jazz Forum przyznali jej tytuł Nowej Nadziei Polskiego Jazzu za rok 1999.
       Jako pierwsza w Polsce uzyskała tytuł doktora na Akademii Muzycznej w Katowicach, gdzie od kilku lat prowadzi zajęcia na wydziale wokalnym. Współpracuje również jako korepetytor wokalny w programach telewizyjnych takich jak „Idol” oraz „Jak oni śpiewają”.
      
       Wszystkie koncerty rozpoczynają się o godz. 20. Bilety w cenie 25 zł/koncert do nabycia w CS Galerii EL przy ul. Kuśnierskiej 6.
      
       A jutro akcent elbląski. W ramach festiwalu 8. Lato Jazzowo-Bluesowe zagra Special Jazz Sextet w towarzystwie tuzów polskiego jazzu: Zbigniewa Namysłowskiego i Przemka Dyakowskiego. Koncert będzie promocją najnowszej płyty pt. „Projekt Elbląg”, a towarzyszyć mu będzie wystawa fotograficzna Konrada Kosacza.
      
oprac. A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama