UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Kolejne zabytki w cyfrowej wersji

 
Elbląg, Kolejne zabytki w cyfrowej wersji
fot. nadesłana

Pięć dni pracy w terenie, później opracowywanie danych, by na stronie cyfrowewm.pl mogły pojawić się obiekty – zabytkowy cmentarz ewangelicki oraz kaplica grobowa. To wspólna praca wolontariuszy i specjalistów z Regionalnej Pracowni Digitalizacji w ramach projektu, dofinansowanego z programu Narodowego Instytutu Dziedzictwa – Wspólnie dla dziedzictwa.

Dzięki realizacji projektu „Ewidentnie ważne. Dokumentacja cmentarza i kaplicy w Pasymiu” na stronie cyfrowewm.pl pojawiły się kolejne obiekty z regionu. W tej chwili jest ich tam, już ponad 450. Pokazują one wyjątkowe walory historyczne i architektoniczne województwa warmińsko-mazurskiego.
       - Po raz pierwszy digitalizowaliśmy taki obiekt, jak cmentarz, w efekcie powstała zarówno karta zabytku, która trafi do Wojewódzkiego Konserwatora Zabytku, jak i obiekt, który możemy zaprezentować na stronie internetowej, szczególnie, że wolontariusze podczas prac zrealizowali na podstawie fotogrametrii wizualizacje niektórych detali architektonicznych cmentarza – mówi Edyta Bugowska, koordynator projektu.
       Realizacja projektu „Ewidentnie ważne. Dokumentacja cmentarza i kaplicy w Pasymiu” trwała od lipca do października 2018 r. Jednym z zadań była tytułowa dokumentacja, kolejnym zwrócenie uwagi na dziedzictwo kulturowe Pasymia i upowszechnianie wiedzy o nim. W realizacji projektu uczestniczyli wolontariusze byli to przede wszystkim studenci ostatniego roku studiów licencjackich, studiów magisterskich i doktoranci, z kierunków historia, historia sztuki, archeologia, dziedzictwo kulturowe i przyrodnicze, często absolwenci dodatkowych kierunków studiów z różnych miast w całej Polsce, w tym z Gdańska, Torunia, Warszawy, Wrocławia, Łodzi, Olsztyna, Pasymia, Czeladzi, Elbląga.
       Cyfrowy cmentarz.
       Cyfrowa kaplica.
       Organizatorem projektu było Stowarzyszenie Jantar. Dofinansowano w ramach programu Narodowego Instytutu Dziedzictwa – Wspólnie dla dziedzictwa.
      
Edyta Bugowska, CSE Światowid
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
Reklama