UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Koncert kolęd

2010-12-12
Aktualizowany 2010-12-16 09:45
Elbląg, Koncert kolęd
fot. AD

Kolędy, pastorałki, a także słynne walce z filmów takich jak Noce i dnie, Trędowata, będzie można usłyszeć 16 grudnia na koncercie kameralnym w Elblągu. Elbląską Orkiestrą Kameralną tym razem dyrygować będzie Tomasz Radziwonowicz, a w roli solistów wystąpią Aneta Łukaszewicz (mezzosopran) oraz Mateusz Zajdel (tenor), zastępując wcześniej zapowiadanego Rafała Bartmińskiego, który z przyczyn niezależnych od EOK odwołał swój udział w koncercie.

Będzie to prawdopodobnie ostatni koncert orkiestry w gościnnych progach Biblioteki Elbląskiej, gdyż następne występy mają się już odbywać w sali koncertowej w nowym ratuszu. Elbląska Orkiestra Kameralna postara się wprowadzić słuchaczy w świąteczny klimat, gdyż motywem przewodnim koncertu będą znane wszystkim kolędy i pastorałki.
       W roli dyrygenta wystąpi znany już elbląskim melomanom Tomasz Radziwonowicz, skrzypek-solista i kameralista, kompozytor, dyrygent i aranżer, założyciel kwintetu smyczkowego “I Solisti di Varsavia” i orkiestry kameralnej “Sinfonia Viva”, którą kieruje do dziś. W roli solistów wystąpią Aneta Łukaszewicz i Rafał Bartmiński.
       Aneta Łukaszewicz jest absolwentką warszawskiej Akademii Muzycznej. Działalność koncertową rozpoczęła już w czasie studiów biorąc udział w wykonaniach dzieł oratoryjnych Bacha, Hadla, Vivaldiego, Pergolesiego, Mozarta, Rossiniego, Moniuszki, Szymanowskiego. Współpracowała z orkiestrami Filharmonii Białostockiej, Świętokrzyskiej, Dolnośląskiej, Orkiestrą Kameralną Polskiego Radia "Amadeus" pod dyrekcją A.Duczmal, Polska Orkiestrą Radiową, orkiestrą Sinfonia Varsovia, Concerto Avenna, Koncertową Orkiestrą Wojska Polskiego. Ma w repertuarze pieśni Mozarta, Chopina, Moniuszki, Schumanna, Schuberta, Brahmsa, Mahlera, Musorgskiego, Ravela, Schönberga, Berga. W repertuarze operowym debiutowała na scenie kameralnej Teatru Wielkiego-Opery Narodowej w Warszawie partią Filipiewny w Eugeniuszu Onieginie Czajkowskiego. Była także Cornelią w Juliuszu Cezarze Haendla, Marceliną i Cherubinem w Weselu Figara Mozarta i Volpinem w Aptekarzu Haydna.W 2004 roku została solistką Warszawskiej Opery Kameralnej. Ma tam w repertuarze partie w operach C.Monteverdiego - Amora i Damigelli w Koronacji Poppei oraz Melanto w Powrocie Ulissesa do Ojczyzny, operach Mozarta - jako Dorabella w Cosi fan tutte oraz Annio w Łaskawości Tytusa. W październiku 2007 r. zadebiutowała w roli Giulietty w Il finto Stanislao (Un giono di regno) G. Verdiego. Z zespołem Warszawskiej Opery Kameralnej występowała także w teatrach w Szwajcarii i Japonii.
       Mateusz Zajdel jest absolwentem Szkoły Muzycznej II stopnia im. Fryderyka Chopina w Warszawie i studentem Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Warszawie. Kształci się pod kierunkiem znakomitych śpiewaków i pedagogów: Romana Węgrzyna i Jerzego Knetiga, solistów Teatru Wielkiego i Opery Kameralnej w Warszawie. Współpracował z Jitką Stokalską - reżyserem Opery Kameralnej w Warszawie i Sławkiem Wróblewskim - dyrygentem Teatru Wielkiego w Warszawie. Jest laureatem II nagrody Konkursu "Śpiewniki domowe" Stanisława Moniuszki w Łodzi oraz laureatem II nagrody Ogólnopolskiego Konkursu Wykonawstwa Muzyki Operetkowej i Musicalowej im. Iwony Borowickiej. Bierze również udział w koncertach Warszawskiego Towarzystwa Muzycznego oraz koncertach organizowanych przez Związek Artystów Scen Polskich pt. "Operetki czar", a także audycjach muzycznych Polskiego Radia. W repertuarze posiada arie i pieśni kompozytorów polskich (S. Moniuszko, K. Szymanowski, S. Niewiadomski) i zagranicznych (P. Czajkowski, S. Rachmaninow, R. Strauss), a także arie i duety operowe (G. Puccini, G. Verdi, A. Mozart, S. Moniuszko) oraz operetkowe (m.in. C. Zellera, F. Lehara, E. Kalmana). W 2005 roku zagrał rolę Hrabiego Daniły w operetce "Wesoła Wdówka" F. Lehara. Z gorącym przyjęciem publiczności spotykają się śpiewane przez niego pieśni z repertuaru Jana Kiepury.
       Koncert odbędzie się 16 grudnia (czwartek) o godzinie 18 w Sali U Św. Ducha w Bibliotece Elbląskiej. Bilety w cenie 10 i 15 zł do nabycia przed koncertem.
      
Leszek Sarnowski, EOK
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
Reklama