UWAGA!

Koncert na cztery ręce

W poniedziałek 28 maja w Światowidzie, w ramach „Spotkań ze sztuką” odbędzie się koncert duetu pianistów: Marty Osowskiej i Tomasza Stroynowskiego. Początek o godz. 18. Wstęp wolny.

W programie koncertu znajdą się tańce węgierskie Johannesa Brahmsa oraz „Obrazki z wystawy” Modesta Musorgskiego. Uczta dla melomanów odbędzie się 28 maja o godz. 18 w Galerii Nobilis mieszczącej się na drugim piętrze centrum kultury Światowid. Wstęp wolny.
     
     ***
     Tomasz Stroynowski - muzyk wszechstronny, z wykształcenia pianista klasyczny. Uczył się pod kierunkiem takich znakomitych muzyków, jak Wiktor Mierżanov, Borys Gerlich, Pierr Yvesem Artand, Wojciech Świtała, Andrzej Artykiewicz. To instrumentalista o wybitnej technice pozwalającej na wykonanie najtrudniejszych dzieł literatury fortepianowej. Jego repertuar jest bardzo bogaty i zawiera najznakomitsze i najtrudniejsze dzieła muzyczne przeznaczone na fortepian. Poza muzyką klasyczną Tomasz Stroynowski specjalizuje się w wykonawstwie tanga argentyńskiego. Dzięki niemu zespół Guardia Nueva należy do najlepszych tego typu formacji w Polsce. Jako miłośnik muzyki jest jej niezmordowanym popularyzatorem i wybitnym pedagogiem. Z pasją i zaangażowaniem działa jako animator kultury.
     
     Marta Osowska - absolwentka studiów pianistycznych w Akademii Muzycznej w Bydgoszczy pod kierunkiem prof. Jarosława Drzewieckiego i prof. Tatiany Shebanovej, a także studiów na wydziale Kompozycji i Teorii Muzyki. Doskonali swoje umiejętności pianistyczne pod kierunkiem Paula Guldy - austriackiego pianisty światowej sławy. Jako pianistka występowała m.in. w Bayreuth, Warszawie, Bydgoszczy, Szczecinie, Inowrocławiu, Zakopanem, Elblągu. Jako naukowiec prezentowała swe wykłady m.in. na międzynarodowej sesji naukowej w Bydgoszczy (listopad 2004), w ramach Toruńskiego Festiwalu Nauki i Sztuki (kwiecień 2005) oraz na konferencji naukowej „Integralia 2005” w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Elblągu (maj 2005). Obecnie jest wykładowcą na Uniwersytecie III Wieku w Elblągu oraz instruktorem muzyki w Centrum Kultury i Współpracy Międzynarodowej Światowid. We wrześniu 2005 r. założyła w swym rodzinnym mieście Towarzystwo Muzyczne Eroica zajmujące się szeroko pojętą promocją i organizacją wydarzeń kulturalnych.
A

Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Kultura

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
  • " szeroko pojętą promocją i organizacją " to mocne nadużycie. Raczej działa w swoim obrębie i nie wytyka nosa ze swojej dziupli. No i w sumie ok. Spełnia się w tym co czuje zapewne.
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    0
    0
    polowanie(2007-05-23)
Reklama