UWAGA!

Koncert Renaty Przemyk

 Elbląg, Renata Przemyk.
Renata Przemyk.

W sobotę 11 listopada w Światowidzie odbędzie się koncert Renaty Przemyk. Artystka zaprezentuje piosenki zarówno ze swojej najnowszej płyty „Unikat”, jak i te stare, dobrze znane.

Renata Przemyk jest artystką, którą trudno umieścić w ramach jakiegoś konkretnego stylu i, jak sama przyznaje podczas jednej z rozmów, bardzo ją to cieszy: - Zawsze chciałam robić coś nowatorskiego, łączyć style, brzmienia, wynikające z nich emocje. Zresztą, nie ma w tym żadnej kalkulacji, robię muzykę taką, jaką po prostu lubię, jakiej sama słuchałabym, a z inspiracji bardzo różnymi rzeczami wychodzi mimowolny mix gatunkowy i w nim czuję się najlepiej.
     W plebiscycie „Polityki” i „Wprost” Renata Przemyk znalazła się w setce najwybitniejszych artystów minionego stulecia.
     W czasie elbląskiego koncertu, który odbędzie się 11 listopada o godz. 19 w centrum kultury Światowid, usłyszymy piosenki te już dobrze znane, jak i te z jej najnowszej płyty „Unikat”. W dyskografii artystki jest to krążek wyjątkowy, stąd też nadała mu taki tytuł. Piękne melodie w spokojnych tym razem aranżacjach, których autorką jest sama wokalistka, nie pozwalają na obojętność i skłaniają do refleksji. Kompozycje powstawały w 2004 i 2005 roku i po starannej selekcji 12 z nich znalazło się na płycie.
     Choć zagrały na niej instrumenty perkusyjne i smyczkowe, basy, akordeon, fortepian, znalazły się też elementy elektroniczne, to dominującym instrumentem tym razem jest gitara akustyczna. Podczas koncertu Renacie Przemyk towarzyszyć będą: Maciej Inglot - akordeon, Błażej Chochorowski - gitara basowa, Jacek Polak - gitary i Krzysztof Pająk - instrumenty klawiszowe. Cena biletu 30 zł.
     
A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Kultura

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
  • prosze mi wytlumaczyc dlaczego bilety w elblagu sa drozsze od tych w warszawie?
  • Ależ bardzo proszę! W Elblągu brak sali z dużą widownią, a Artysta za koncert bierze tyle samo. Podziel honorarium przez liczbę sprzedanych biletów, dolicz niezbędne nakłady doadtkowe (nagłośnienie, oświetlenie itp.) i zobaczysz, co Ci w3yjdzie.
Reklama