UWAGA!

Koncertowy finał Święta Chleba

 Elbląg, Dikanda podbiła Elbląg
Dikanda podbiła Elbląg (fot. Michał Skroboszewski)

Niedzielna pogoda nie rozpieszczała uczestników XV Elbląskiego Święta Chleba, ale najwytrwalsi mieszkańcy bawili się na starówce aż do ostatniego wieczornego koncertu. Zobacz zdjęcia.

Po muzyce pełnej odniesień do miłości w wykonaniu Elbląskiej Orkiestry Kameralnej scenę na placu katedralnym podbiła Dikanda, szczeciński zespół folkowy, prezentujący utwory inspirowane muzyką ludową różnych grup etnicznych. A tu po niej najbardziej wierna publiczność mogła posłuchać przebojów w podobnych klimatach, wykonywanych przez zespół Żywiołak, choć w tym przypadku folk przeplata się z ciężkim rockiem.

XV Elbląskie Święto Chleba, już we wnętrzach Galerii EL, zakończyły koncerty zespołów Groovno i Wojtek Pilichowski Band. Najwierniejsi fani nie zawiedli.

red.

Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Kultura

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • Zawiodła pogoda. .. praktycznie jesienna. A może tak przełożyć termin na wcześniejszy. .Np w lipcu?
 • Misiek foty klasa
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  3
  0
  R jak ratuszowy(2021-08-30)
 • Tyle osób prosi o zmianę miesiąca tej imprezy. Cóż w U M ratuszu są głusi i nie wiszący co się dzieje. Dziadki na emeryturę.
 • a dożynki w maju
 • Może Wigilię zrobimy w sierpniu, a Dni Chleba w maju.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  6
  1
  Słodki(2021-08-30)
 • Wszystko dobre, ale perkusistka Żywiołaka najlepsza:)❤🖤✊🚩 Hashtagi: #pozdroDlaPisarzyiMincerzy, #xd
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  1
  0
  lubie.kefir(2021-08-30)
 • Nie, wróć, jednak nie wszystko dobre - dzwony kościelne są złe i przeszkadzają, zaburzają oraz zakłócają. Wyłączyć. Hashtagi: #NiechNieDzwoniZadenDzwon!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  2
  4
  lubie.kefir(2021-08-30)
 • heh to były niby jubileuszowe 15 świeto chleba i na poczatku organizatorzy mamili wystawców, że będą z wielkim rozmachem - rzeczywistość jak zwykle inna. śceny przy katedrze w piątek w ogóle nie było, wiec do sektorów gastronomicznych pies z kulawą noga nie przyszedł. Miały być trzy sceny nadajace różna muzyke non stop - kto był to widział ile w tym prawdy. Wielu wystawców nie dało sie kolejny raz omamić kłamstwom organizatorów i w ogóle nie przyjechało - organizatorzy chcieli straganami jeszcze pokryć dodatkowe całe 2 ulice (aż do Muzeum), wiec aby "zachecić"wystawców to drastycznie podnieśli ceny - efekt całości poczynań oganizatorów - dwie dodatkowe ulice w ogole ani jednego straganu i nawet nie pokryli tych co były w zeszłych latach (miała być rekorodowa ilosc wystawców a było o 50 mniej niz w poprzednich latach)- ale propaganda sukcesu jedzie w najlepsze. Hashtagi: #dnichleba, #organizatorzy, #balagan
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  3
  0
  z branży(2021-08-30)
 • Szukam tańczącej Pani ze zdjęcia nr 10.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  1
  0
  Zakochany(2021-08-30)
 • zakochany- a ja z 24,wiec nie jesteś sam. Wg. mnie to tańczace towarzystwo to nie elblążanie.
 • elbląskie dni chleba były zdecydowanie najlepsze z tych ktore pamietamy. Tylko drobne prosby na przyszłoroczne : 1/ z uwagi na niepewna pogodę w końcu sierpnia prosba o stosowne przesuniecie ich terminu w roku 2022 na bardziej letni 2 / jeszcze lepsze rozreklamowanie na obszarze w promieniu 60 km. 3/ Na Starówce koncerty tylko na jednej scenie.
 • Eufemistyczne zwroty typu - najbardziej wierna publiczność, czy - najwierniejsi fani, nie przykryje mizerii opowiastki o niedzielnej edycji Święta Chleba. A ja długo czekałem i nie doczekałem się(chociaż taka była obietnica), artykułu z omówieniem Jazzbląg 2021.
Reklama