UWAGA!

Kościoły w albumie

 Elbląg, Kościoły w albumie
(fot. Paweł Serocki)

We wtorek 7 listopada odbyła się uroczysta promocja albumu „Kościoły Diecezji Elbląskiej. Nasze dziedzictwo. Dekanaty Elbląga Tom 1” autorstwa Danuty Dettlaff i Jana P. Dettlaffa.

Podczas promocji można było kupić album w cenie 58 zł.
     Jan P. Dettlaff to rodowity Kaszub, artysta malarz aktywny od ponad 30 lat; uczestnik wystaw artystycznych m.in. w Bibliotece Elbląskiej (1981) i elbląskim klubie Empik (1984); założyciel periodyku Zeszyty Gminy Puck. Jest członkiem Polskiego Stowarzyszenia Edukacji Plastycznej. Danuta Dettlaff, z domu Kotowska, dzieciństwo i młodość spędziła w Elblągu, gdzie ukończyła Technikum Budowlane.
     Oboje są historykami sztuki (studia na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim) od ponad dwudziestu lat badającymi sztukę Pomorza i północnych Kaszub. Pasjonaci ikonografii, dokumentaliści architektury i plastyki, fotograficy, animatorzy kultury.
     Są autorami m.in. albumów: „Fara w Pucku” (1999), „Kościoły Ziemi Puckiej w Roku Jubileuszowym” (2000), „Jastrzębia Góra na klifie” (2001), „Papież Jan Paweł II w obiektywie o. Czesława Kozłowskiego” (2003), „...dla Ciebie Polsko. 85. rocznica zaślubin Polski z morzem” (2005), „Kościoły Archidiecezji Warszawskiej. Nasze dziedzictwo. Dekanaty pozawarszawskie” t. 2 (2006).
     
A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Kultura

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
  • To był piękny wieczór. Po tych wszystkich przedwyborczych sloganach i napuszonych deklaracjach, osaczających w mediach, piękne, ciepłe laudacje ks. Infułata, profesorów Bożyszkowskiego i Grotha przeniosły chociaż na chwilę w inny, lepszy świat. Dzięki Autorom za wspaniały album, a organizatorom za to spotkanie.
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    0
    0
    uczestniczka(2006-11-08)
Reklama