UWAGA!

KRZYWDA i muzyka nieobliczalna

2012-09-22
Aktualizowany 2012-09-24 09:20
Elbląg, KRZYWDA i muzyka nieobliczalna

Z wielką radością przyjęliśmy wiadomość, że naczelny elbląski kompozytor i klawiszowiec młodego pokolenia Bartek Krzywda przygotował nowy materiał, który 25 i 26 września zostanie zarejestrowany w sopockim studio 33. Z tej okazji dziś (24 września) o godz. 20.15 w klubie muzycznym Mjazzga będzie jedyna okazja na uczestnictwo w koncercie będącym premierowym wykonaniem utworów dosłownie w przeddzień nagrania płyty!

Płyta nazywać się będzie "Jazy", a zarówno muzyka, jak i skład osobowy nowej grupy KRZYWDA to coś, czego jeszcze na naszym rodzimym podwórku nie doświadczaliśmy. Wykorzystanie w znacznym stopniu starych syntezatorów analogowych oraz sekcja rytmiczna, w której w tym samym czasie grać będzie dwóch basistów pokazują, że ten znany na elbląskiej scenie muzyk cały czas szuka nowych form wyrazu i lubi zaskakiwać.
       Bartek Krzywda jest laureatem wielu nagród i festiwali. Jako kompozytor i aranżer tworzył m.in. ścieżkę dźwiękową gali, przedstawień, a ostatnio do filmu dokumentalnego o obozie koncentracyjnym Stutthof (film prezentowany był niedawno w TVP). Jako lider elbląskiej supergrupy jazzowej Specjal Jazz Sekstet w znacznym stopniu odpowiadał za kształt świetnie przyjętej, nagranej w ubiegłym roku płyty "Projekt Elbląg".
       Ilość przedsięwzięć muzycznych, w które się angażuje jest chyba niepoliczalna. Jednocześnie bardzo wzbogaca naszą elbląską scenę muzyczną i powoduje, że życie kulturalne jest coraz ciekawsze nie tylko za sprawą artystów przybywających do Elbląga "z zewnątrz".
       Płyta "Jazy" planowo ukazać się ma pod koniec roku 2012, a jej nagranie możliwe jest dzięki pomocy i wsparciu elbląskiego Departamentu Kultury, za co należą się słowa uznania.
       Podczas poniedziałkowego koncertu nie zabraknie akcentów związanych z inną pasją Bartka Krzywdy - kajakarstwem, co mamy nadzieję jeszcze bardziej Państwa zaciekawi.
       Zespół KRZYWDA zaprezentuje się w składzie:
       Bartek Krzywda - klawisze
       Szymon Zuehlke - saksofony
       Patryk Giedziun - gitara basowa
       Adam Golicki - bębny
       Jurij Miszczenko - kontrabas, gitara basowa
      
       Bilety na koncert w cenie 10 zł w przedsprzedaży i 15 zł w dniu koncertu nabywać można w klubie (rezerwacje: mjazzga@mjazzga.pl).
       Więcej o wydarzeniach na stronie www.mjazzga.pl i www.facebook.com/klubmjazzga
       Następny koncert 29 września rockowej grupy YHY.
      
Mjazzga
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
Reklama