UWAGA!

Książka Ireny Kubaś

Elbląg, Książka Ireny Kubaś
(fot. Piotr Ćwikliński)

We wtorek (22 września) Biblioteka Publiczna w Tolkmicku zorganizowała promocję książki „Jak w soczewce” autorstwa Pani Ireny Kubaś – mieszkanki Tolkmicka.

W spotkaniu uczestniczyły władze miasta i gminy, ks. proboszcz, kapelmistrz Orkiestry Garnizonowej oraz mieszkańcy Tolkmicka.
       - Książka opowiada o losach ludzi, którzy po roku 1945 osiedlili się w naszych stronach – mówi Piotr Ćwikliński z Biblioteki w Tolkmicku. – Dla autorki były to osoby, które odcisnęły pozytywne piętno na jej życiu i na stałe zagościły w pamięci.
       - „Jak w soczewce” chciałam ukazać losy ludzi, którzy po wojnie na tych ziemiach od podstaw budowali oświatę, szerzyli kulturę i pracą od podstaw odbudowywali nadzalewowe tereny od zniszczeń wojennych – mówi Iren Kubaś. – Celem książki było ocalić od zapomnienia fragmenty powojennej historii i losy ludzi, którzy w te strony przybyli z różnych stron Polski.
       Ponadto na spotkaniu promocyjnym zostały zaprezentowane wiersze i rymowanki, które ukarzą się w specjalnym, trzecim tomiku autorki.
      

 


      
      
      

oprac. PD
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama