UWAGA!

Książka o patronach diecezji

„Patroni diecezji elbląskiej w lokalnej świadomości i tożsamości regionu” to tytuł książki wydanej przez Fundację Elbląg we współpracy ze Szkołą Wyższą im. Bogdana Jańskiego Wydział Zamiejscowy w Elblągu.

To pierwsza z pięciu publikacji, która powstała pod redakcją Janusza Hochleitnera i ks. Andrzeja Kilanowskiego. Jak napisał prof. dr hab. Janusz Tandecki z Instytutu Historii i Archiwistyki Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu: „Tom zawiera niezwykle wartościowe rozważania polskich uczonych różnych specjalności, starających się m.in. odpowiedzieć na kwestie, w jaki sposób istniejąca od 1992 r. diecezja elbląska wpisała się w rzeczywistość kulturową, społeczną, duchową i religijną regionu?”.
     Swoim słowem opatrzył publikację także biskup elbląski Jan Styrna: „Potrzebne są publikacje jak ta. Człowiek nie może zakorzenić się, wzrastać i owocować w próżni. Mała ojczyzna może stać się bliska sercu, kiedy dostrzeże się rolę, jaką odgrywają ludzie, którzy z głębi minionych wieków i lat jaśnieją swą niezwykłością, wyrastaniem ponad zwyczajną miarę, stając się szczególnymi znakami, wzorem i źródłem inspiracji do osobistego rozwoju”.
     Książka powstała w ramach projektu „Elbląskie oblicza patriotyzmu”, który został dofinansowany przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu operacyjnego „Patriotyzm Jutra”. Publikacja dostępna jest w siedzibie Fundacji Elbląg, ul. Związku Jaszczurczego 17 w Elblągu.
     
A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Kultura

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama