UWAGA!

Kulturalny weekend

 
Elbląg, Carpen Diaz,
Carpen Diaz, fot. nadesłana

Tych, którzy nie mają jeszcze planów na najbliższy weekend zapraszamy do „Światowida” na bezpłatne spektakle i koncerty, które odbywają się w ramach Good Artcountries Festival.

Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” zaprasza w sobotę i niedzielę, 22 i 23 września na Good Artcountries Festival. Tegoroczny GAF to zespoły i teatry z Rosji, Białorusi oraz spektakl „Odciski” grupy Deja vu. „Światowid” przygotował propozycje dla dorosłych i dla dzieci. W programie piątej edycji jest m.in. spektakl „Calineczka”, w wykonaniu teatru muzycznego "Tutti" z Kaliningradu.
      
       - Nie ma obaw, że przedstawienie będzie niezrozumiałe ponieważ to spektakl muzyczny, dodatkowo również w sobotę odbywają się pierwsze zajęcia z cyklu „Bajkowy weekend dla najmłodszych”, na których przeczytamy bajkę o Calineczce. Spotkanie z bajką czytaną będzie trochę krótsze niż zwykle właśnie dlatego żeby dzieci mogły również obejrzeć spektakl - mówią organizatorzy.
      
       Aby usłyszeć bajkę przeczytaną przez Irenę Adamiak, aktorkę Teatru im. Aleksandra Sewruka w Elblągu należy pojawić się w „Światowidzie” o godz. 11 na Scenie Na Piętrze. Oprócz czytania bajek organizatorzy przewidzieli również liczne konkursy, w których nagrodami będą między innymi zaproszenia do kina czy do Bajlandii. Wstęp wolny.
      
       Z kolei niedzielę w „Światowidzie” rozpoczniemy od spektaklu „Odciski” grupy Deja vu, działającej w Centrum Spotkań Europejskich „Światowid”. Tego dnia będą również muzyczni goście z Białorusi. W dużej sali kina pierwsza wystąpi Angelina. Artystka pochodzi z Mińska i śpiewa w różnych stylach - pop, estrada, folk słowiański. O 19 na scenie będzie można zobaczyć zespół Carpen Diaz.
      
       Szczegółowy program:

      
       22 września (sobota) godz. 12.00
       Duża sala kina „Światowid”
       Spektakl muzyczny "Calineczka"
       Dziecięcy wzorcowy teatr muzyczny "Tutti", działający przy Dziecięcej Szkole Muzycznej imienia Dmitrija Szostakowicza w Kaliningradzie zagra znaną bajkę Hansa Christiana Andersena "Calineczka".
       Libretto i muzyka: Suvorova T.M., kierownik: Mokoseeva L.F., reżyser i koncertmistrz: Szapovalova E.M., nauczyciel wokalu: Bezbreżjeva T.A.
      
       23 września (niedziela) godz. 14
       Deja vu „Odciski”
       Scena Na Piętrze
      
       Spektakl powstawał z etiud. Grupa małymi kroczkami tworzyła opowieść o dziewczynkach marzących o momencie, w którym będą dorosłe. Kolejne odsłony to sceny podpatrzone z codzienności. Sceny z życia najpierw dziewczynek, a później kobiet. Pokazane zostanie ich spotkanie z wymaganiami, jakie niesie życie, oczekiwaniami i obowiązkami, jakie na nie narzucono. Życie i wszystko, co ono ze sobą niesie, odciska się na nich, tak jak i na nas. Stąd tytuł - "Odciski".
       - Spektakl jest o schematach w jakich musimy żyć, jakie narzuca nam rodzina, społeczeństwo. Jest o odnajdywaniu siebie w zabieganym świecie, o poszukiwaniu własnych pragnień - mówi występująca w spektaklu Aneta. - Mnie motywuje do wyłamywania się z rutyny i do bycia sobą pomimo presji otoczenia.
       Zaczynały od pojedynczych etiud, a nieoczekiwanie zrodziła się opowieść z pytaniami w tle: Kim jestem? Czego tak naprawdę pragnę? Czy dorosłość oznacza "spełniać oczekiwania"?
       W spektaklu grają: Aneta Brzykca i Sandra Świerczyńska.
      
       23 września
(niedziela) godz. 18 (30 min)
       Angelina band (Białoruś: Mińsk-Kobryn)
       Duża sala kina „Światowid”
      
       Artystka, która śpiewa w różnych stylach - pop, estrada, folk słowiański (ludowy) itd. W jej repertuarze znajdują się zarówno autorskie jak i chrześcijańskie przeboje.
       Zawodowo jest nauczycielem wokalnym, ma również na swoim koncie sukcesy w konkursach wokalnych.
      
       23 września
(niedziela) godz. 19 (60 min)
       Zespół Carpen Diaz (Białoruś, Mohylew)
       Duża sala kina „Światowid”
      
       Zespół Carpen Diaz z programem Łap dni! to profesjonalni muzycy, grający alter-jazz-rock z akustycznym i z drajwowym brzmieniem, mają ponad 10-letnie doświadczenie sceniczne i sukcesy na dużych muzycznych festiwalach na Ukrainie i w Rosji. Biorą stały udział w akcjach charytatywnych Będę żył i turnee Czyste Serce (akcja podobna do polskiego WOŚP).
      
       Na wszystkie wydarzenia wstęp wolny.
      
Edyta Jasiukiewicz, rzecznik CSE Światowid
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama