UWAGA!

Legendarna niedziela w Światowidzie

Już w najbliższą niedzielę (28 listopada) w CSE "Światowid" odbędzie się projekcja etiudy fabularnej „Spór o bohatera, czyli legendy inaczej”. Etiuda jest zwieńczeniem trzymiesięcznej pracy i zmagań z materią filmową, których podjęła się elbląska młodzież – pasjonaci tematu.

Celem 10-osobowej grupy było m.in. przybliżenie opowieści i legend z naszego regionu przy użyciu kamery i inwencji twórczej. Jak zdradzają autorzy, film zawiera cztery legendy wplecione w główny wątek. Całość ma charakter bardziej komediowy niż poważny. Mimo, iż młodzież jest dopiero na początku przygody z tworzeniem filmów, ich produkcję warto zobaczyć, chociażby z uwagi na wykorzystanie w nich efektów specjalnych i techniki „kluczowania”. Dzięki nim na ekranie pojawią się obrazy miejsc i wydarzeń, które w rzeczywistości nie istnieją (jak w scenie składania ofiary wielkiemu węgorzowi z Fromborka).
       Film powstał w ramach projektu „Legendy w Obiektywie” dofinansowanego przez Narodową Agencję Programu „Młodzież w Działaniu”. W realizacji przedsięwzięcia młodym pasjonatom pomogło Elbląskie Stowarzyszenie Wspierania Inicjatyw Pozarządowych. Choć projekt dobiega końca, jego uczestnicy mają jeszcze w planach m.in. wydanie i rozpowszechnienie w szkołach płyty z materiałami edukacyjnymi, informacjami o legendach. Jest też pomysł na zorganizowanie konkursu filmowego.
       Etiuda "Spór o bohatera, czyli legendy inaczej" zostanie zaprezentowana w niedzielę (28 listopada) o godz. 12 w małej sali kinowej CSE „Światowid”.
      
Beata Nowak, Kacper Bork
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama