UWAGA!

Malarskie prezentacje Krystyny Jażdżewskiej –Baranowskiej

 
Elbląg, Malarskie prezentacje Krystyny Jażdżewskiej –Baranowskiej
fot. nadesłana

Galeria Art Miś zaprasza na wernisaż Krystyny Jażdżewskiej –Baranowskiej pt. Malarskie prezentacje z ogólnopolskich plenerów, który odbędzie się we wtorek, 6 listopada o godz. 17 przy Fabrycznej 22.

Krystyna Jażdżewska –Baranowska - artysta plastyk, maluje ponad pół wieku. Studia ukończyła w 1979 roku PWSSP w Gdańsku pod kierunkiem prof.Andrzeja Dyakowskiego. W roku 1994 uzyskała status twórcy plastyka nadany przez Ministerstwo Kultury i Sztuki. W 1996 roku skończyła dwuletnią naukę malarstwa i rysunku pod kierunkiem prof.Włodzimierza Łajminga.
       W dorobku artystycznym ma: 49 wystaw indywidualnych oraz udział w kilkudziesięciu wystawach zbiorowych zdobywając nagrody i wyróżnienia. Maluje głównie w plenerze pejzaże, zwłaszcza marynistyczne. Od kilkunastu lat organizuje ogólnopolskie plenery, zwłaszcza nad morzem, a do ośmiu lat cyklicznie w Sztumie. Od 1983 roku należy do Stowarzyszenia Nadbałtyckich Plastyków im.Mariana Mokwy w Gdańsku oraz Bałtyckiego Stowarzyszenia Marynistów im. Antoniego Suchanka “Mare Nostrum”. Tematem morskim zainteresowała się z chwilą zamieszkania w Gdyni, który nadal ją fascynuje.
      
inf. nadesłana
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
  • to wspaniała wiadomość. Będzie okazja do spotkania z niezwykłą utalentowaną malarką oraz okazja do wspaniałych wraźeń, bo przecieź Pani Krystyna maluje od lat tworząc wspaniałe prace.
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    0
    0
    biernatka(2018-10-31)
Reklama