UWAGA!

Malborski koncert Żanny Biczewskiej

Już 20 listopada w Malborku będzie gościć Żanna Biczewska, uczennica Bułata Okudżawy. To artystka, która jak nikt inny, potrafi wzruszać pieśniami i romansami rosyjskimi. Warto się o tym przekonać podczas koncertu.

Artystka rzadko gości w naszym kraju, a jeśli już to w większych miastach. Bilety na jej koncerty rozchodzą się bardzo szybko. Dlatego to wyjątkowe wydarzenie, na które serdecznie zapraszamy nie tylko mieszkańców Malborka, ale także Elbląga.
       Ten klimatyczny koncert z doskonałą muzyką to propozycja idealna na jesienny wieczór. Koncert odbędzie się 20 listopada (sobota), o godz. 18, w Muzeum Zamkowym (Karwan). Bilety w cenie 30 zł do nabycia w Miejskim Domu Kultury.
      
       Żanna Biczewska – rosyjska piosenkarka urodzona w Moskwie. Pierwszą gitarę Żanna otrzymała w prezencie, w wieku 17 lat. Z przyjemnością śpiewała piosenki amatorskie, studenckie, liryczne i turystyczne. Swoją miłość do muzyki rozwijała w Państwowej Szkole Sztuki Cyrkowej i Estradowej w klasie wokalu (1966 – 1971). W 1971 roku rozpoczęła profesjonalną karierę sceniczną.
       Na estradzie zawsze istniała jako indywidualność. Niepodobna do nikogo niesie ze sceny swój temat, swój styl. Nie można powiedzieć o niej, że jest „modną piosenkarką”. Śpiewa to, co jest zgodne z jej duchowymi poszukiwaniami:
       – Każdą piosenkę długo noszę w sobie, obmyślam, pojawia się ona w mękach, jak dziecko...wkładam w nią cząstkę swojego serca – mówi artystka.
       Pieśniami i romansami rosyjskimi zainteresowała się po spotkaniu z inną osobistością rosyjskiej sceny, Bułatem Okudżawą, którego nazywa swoim ojcem chrzestnym na scenie i nauczycielem. Do jej repertuaru weszły narodowe romanse rosyjskie, ballady ludowe, utwory autorskie, m.in.: Bradiaga, Cziornyj woron, Matuszka, Razłuka, Wiecziernij Zwon i wiele innych. Żanna jest jedyną pieśniarką, która wykonuje styl folklor – country.
       W 1973 roku została laureatką Państwowego Konkursu Artystów Estrady w Moskwie. Od tej pory zaczęła koncertować w kraju i za granicą. Podbijała publiczność niemal w całej Europie. 8 razy z rzędu zachwycała publiczność w paryskiej „Olimpii”. Występowała z koncertami w Ameryce, Kanadzie, Izraelu i w wielu innych krajach. W 1980 roku została laureatką Międzynarodowego Konkursu Artystów Estrady w Poznaniu a w 1989 roku na Międzynarodowym Konkursie w San Remo otrzymała tytuł „Złotej gitary”.
       Jej płyty z muzyką ludową, romansami, balladami, pieśniami duchowymi i bardowskimi rozchodzą się w milionowych nakładach w ponad 40 krajach. Popularność ta opiera się na solidnym fundamencie – zbudowana jest na nabożnych stosunkach do rosyjskiej pieśni ludowej, doskonałych warunkach wokalnych i oryginalnym sposobie wykonania. Koncert artystki to niezapomniane wydarzenie w życiu kulturalnym kraju, który odwiedza.
       Mick Jagger powiedział, że piosenkarka jest wysepką prawdziwej, wiecznej sztuki w oceanie współczesnej muzyki. W latach 90-tych Żanna Biczewska zaczęła śpiewać pieśni białogwardyjskie (album Liuba, bratcy, liuba.., Russkaja golgota), a następnie utwory przepełnione duchową treścią – pieśni ojca Romana i pieśni napisane przez jej męża Giennadija Ponomariowa.
       Niedawno pieśniarka poszerzyła swój repertuar o nowy cykl pieśni o Rosji, w którym dominuje temat carski (Wieruju, Mój narod, Swaboda, Dwugławyj orioł). W 1998 roku Żanna otrzymała tytuł Narodowej Artystki Rosji. Od 1999 roku artystka jest autorką i prowadzącą program autorski „Od serca do serca” w radiu „Głos Rosji”.
       Żanna Biczewska to wielka postać rosyjskiej muzyki, wspaniała interpretatorka, której charakterystyczny głos i maniera są rozpoznawalne po kilku pierwszych frazach nastrojowej muzyki.
      
Marta Krynicka, Miejski Dom Kultury w Malborku
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
  • Brawo Malbork, żal że w Elblągu śpią, może są jeszcze bilety
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    0
    0
    wiesiek44(2010-11-09)
  • Żanna Biczewska wystapi też w Elblągu, tylko, że to koncert zamknięty, tylko dla swoich i VIP ów. i nie bylo oficjalnej reklamy, bo od początku nie bylo wolnych biletów. nie prościej bylo skoro jest duze zainteresowanie zrobić koncert w wiekszej sali.
Reklama