UWAGA!

Mali detektywi we Fromborku

W sobotę (7 października) młodzi elblążanie wyruszyli na spotkanie z przygodą do Fromborka. Cel podróży - zwiedzenie miasta, wytropienie Pana Samochodzika oraz odnalezienie tajemniczego skarbu.

W wyprawie pn. „Śladami bohaterów Zagadek Fromborka” wzięło udział 40 osób - autorzy najpiękniejszych konkursowych listów do Pana Samochodzika.
     - Po dotarciu na miejsce otrzymali oni tajemniczy list - informuje Jędrzej Rusiński z centrum kultury Światowid. - Było to wezwanie do poszukiwań bohatera powieści wraz z jego rysopisem i zdjęciem. Tylko Pan Samochodzik posiadał informacje na temat schowku ze skarbem. Od jego wytropienia zależało powodzenie całej wyprawy. Ruszyli więc śladami bohaterów powieści „Zagadki Fromborka”. Zwiedzili więc katedrę, planetarium, by wreszcie dotrzeć do portu. Tu zobaczyli uciekającego Pana Samochodzika, który zostawił mapę. Mapa doprowadził małych detektywów do pełnej słodyczy skrzyni zakopanej pod drzewem, tuż za posterunkiem fromborskiej policji.
     Wyprawa do Fromborka została zorganizowana przez elbląskie centrum kultury Światowid, a zrealizowana ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu operacyjnego „Promocja czytelnictwa”.
     
A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Kultura

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama