UWAGA!

Malicki i Świetlicki w Bibliotece

2007-05-22
Aktualizowany 2007-05-24 00:41

W czwartek 24 maja o godz. 11 w Bibliotece Elbląskiej odbędzie się promocja książek Marcina Świetlickiego „Trzynaście” i Macieja Malickiego „Kogo nie znam”. Spotkanie poprowadzi Irek Grin.

Obydwie książki zostały wydane przez Wydawnictwo EMG w ramach Polskiej Kolekcji Kryminalnej - serii, której redaktorem prowadzącym jest Irek Grin.
     
     „Kogo nie znam”, IV tom PKK, to thriller przewrotnie klasyczny. Bohater, Maciej Malicki, na opuszczonym poligonie spostrzega napis: „Uziemnić diament”, który pojawi się jeszcze w wielu miejscach. Ludzie naznaczeni napisem zginą lub znikną w niewyjaśnionych okolicznościach. Napis zdaje się determinować rzeczywistość, zdaje się rządzić losami wybranych. Maciej Malicki, człowiek „zapisujący dni”, tym razem nie pisze dziennika tyko dla czytelników Malickiego pisarza. Tym razem pisze także dla służb specjalnych, zainteresowanych rozwiązaniem zagadki. Poznajemy ten tekst. I czujemy dreszcz, mimo że Malicki nie rezygnuje z charakterystycznej dla siebie i dobrze znanej formy, w której, wydawałoby się, nie ma miejsca na sensacyjną tajemnicę.
     
     „Trzynaście” (V w serii PKK) to kontynuacja bestsellerowej, kultowej i magicznej powieści „Dwanaście”. Główny bohater nowego thrillera Świetlickiego, dawny gwiazdor kina dziecięcego, człowiek, którego nazywają mistrzem, na szczęście nie jest już samotny - suka wróciła. „Trzynaście” to mroczna historia zbrodni i poruszająca opowieść o miłości. To 13 majowych dni roku 2006. Zaprzysiężenie nowego rządu, przyjazd rosyjskiej gwiazdy internetowej erotyki, zbliżająca się wizyta Benedykta XVI, śmierć pewnej kobiety… Wciągnięty w podłą intrygę mistrz musi uciekać ze swojego ukochanego miasta. Za to, kim jest, spotyka go kara nieludzka: musi uciekać do Warszawy.
     
     Marcin Świetlicki – ur. w 1961 r. w Lublinie. Mieszka w Krakowie. Autor wielu tomów poetyckich. Wokalista i tekściarz zespołu Świetliki. Laureat wielu nagród. Twórca nowego gatunku w literaturze popularnej, określanego mianem „thrillera z Krakowa”. Zapowiada następną część: „Jedenaście”.
     
     Maciej Malicki - ur. w 1945 r., debiutował w latach 70. wierszami w „Odrze”. Debiut książkowy w wieku 57 lat - „Kawałek wody”. Od tej pory co roku publikuje nową książkę. Powstały m.in. „Saga ludu” i „Wszystko jest”, zyskując miano „objawienia polskiej prozy i jedynego spadkobiercy tradycji literackiej Mirona Białoszewskiego”. W latach 1998-2006 był sekretarzem redakcji „Literatury na świecie”. Obecnie jest stypendystą MKiDN.
oprac. PD
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama