UWAGA!

massmix w Galerii EL

2009-10-13
Aktualizowany 2009-10-17 13:46
Elbląg, massmix.
massmix.

W sobotę i niedzielę (17 i 18 października) Centrum Sztuki Galeria EL organizuje warsztaty, które poprowadzi warszawska grupa artystyczna massmix. Zostali na nie zaproszeni m.in. uczniowie Liceum Plastycznego w Gronowie Górnym. Pozostały jeszcze wolne miejsca na warsztaty w sobotę.

Chętni mogą się zgłaszać u Marty Karaś telefonicznie – tel. 55 232 53 86 lub mailowo – marta@galeria-el.pl. Liczba miejsc ograniczona. Wstęp na warsztaty jest bezpłatny.
      
       massmix to kolektyw artystyczny, którego ideami przewodnimi są kolektywizacja procesu twórczego i ekspansja w przestrzeni publicznej i społecznej. massmix opiera się o wspólnie uzupełniany przez grupę twórców bank graficznych sampli. Sample są dobrem wspólnym, każdy ma prawo eksploatować je w ramach działań grupy. Zależnie od skali realizacji są to wycinane w folii samoprzylepnej vlepki lub szablonowe moduły. Stałym elementem działania grupy jest zapraszanie do udziału publiczności, przechodniów, organizowanie warsztatów z dziećmi i młodzieżą.
       Październikowymi warsztatami Galeria EL rozpoczyna współpracę z grupą massmix, która w kolejnej, również warsztatowej odsłonie zawita w Elblągu już na wiosnę.
       Warsztaty massmix polegają na kolektywnym działaniu zaproszonych uczestników przy pomocy samoprzylepnych form-sampli wyciętych ploterem i dostarczonych przez massmix. Uczestnicy otrzymują też czystą folię i nożyczki i mogą dodawać do zestawu własne elementy. Konwencja warsztatów zakłada sugestię kolektywnego działania: przestrzeń, na której powstaje praca, jest wspólna, uczestnicy muszą ją demokratyczne podzielić, ale najczęściej decydują się na kolektywizację procesu twórczego. Artyści z grupy massmix pełnią najczęściej funkcję asertywnych moderatorów – pokazują możliwe rozwiązania i tworzą na oczach uczestników własne prace, pokazują, jak pracować razem. Część praktyczną poprzedza prezentacja idei i historii projektu.
       Galeria EL zaprasza wszystkich chętnych do obserwacji procesu twórczego grupy massmix oraz uczestników warsztatów – 17 i 18 października w godz. 12-18.
      
      
oprac. PD
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama