UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Między nami tylko morze - posłuchaj!

 
Elbląg, Spotkania uczestników projektu odbywają się m.in. na pokładzie promu
Spotkania uczestników projektu odbywają się m.in. na pokładzie promu (fot. - mat. prasowe)

Polskę od Szwecji dzieli Bałtyk - tylko i aż. Działania artystyczne mogą sprawić, że morze będzie łączyć, a nie dzielić.

Regularne połączenia promowe i lotnicze ułatwiają dziś podróże z Polski do Szwecji i ze Szwecji do Polski. Jednak wiele osób wciąż woli wycieczki w egzotyczne miejsca. Tymczasem warto poznać sąsiadów - tych bliższych, i tych nieco dalszych.
       Pobyt za granicą trudno sobie wyobrazić bez poznania lokalnych zabytków, a także wizyt w muzeach czy galeriach. Co w tej dziedzinie oferuje Szwecja? Co nasz kraj, a dokładniej Pomorze może zaproponować gościom ze Skandynawii?
       Zwiększenie turystyki kulturalnej w regionie Bałtyku to jeden z celów międzynarodowego projektu Art Line. Głównym zadaniem, jakie postawiło sobie 14 partnerów z Polski (w tym Centrum Sztuki Galeria El z Elbląga), Szwecji, Niemiec, Litwy i Kaliningradu, jest zbudowanie sieci współpracy między instytucjami artystycznymi i kulturalnymi z tych krajów.
       Różnego rodzaju działania, które będą podejmowane w czasie 3-letniego programu, będą dotyczyć trzech tematów: sztuki w przestrzeni publicznej, sztuki cyfrowej oraz zbierania opowieści ludzi morza i przetwarzania ich w projekty artystyczne.
       Z Agnieszką Wołodźko z Centrum Sztuki Współczesnej Łaźnia w Gdańsku, polską koordynatorką Art Line, Aleksandrą Kminikowską z Nadbałtyckiego Centrum Kultury w Gdańsku, a także z Martą Karaś i Maciejem Olewniczakiem z Galerii El rozmawiała Agnieszka Jarzębska.
       Warto dodać, że Art Line to pierwszy artystyczno-kulturalny projekt, który otrzymał dofinansowanie z unijnego Programu Współpracy Transgranicznej Południowy Bałtyk.
      
eswiatowid.pl
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
Reklama