UWAGA!

Międzynarodowe Spotkania Artystyczne czas zacząć

Elbląg, Międzynarodowe Spotkania Artystyczne czas zacząć

W czwartek (22 listopada) w Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” w Elblągu rozpoczną się Międzynarodowe Spotkania Artystyczne. Impreza zakończy się w sobotę, 24 listopada.

Warsztaty oparte na ruchu i improwizacji, z tańca afrykańskiego oraz plastyczne, w tym rękodzielnicze, znalazły się w programie tegorocznych spotkań ze sztuką i drugim człowiekiem – jak o tym wydarzeniu mówią jego organizatorzy. - Wraz ze Stowarzyszeniem Kulturalnym „Viva Art” zapraszamy do Światowida na koncert, spektakle, wystawy, projekcje filmowe oraz happening artystyczny – mówi Antoni Czyżyk, dyrektor CSE „Światowid”. – Zapraszamy także na warsztaty, które kierujemy do uczestników MSA, a także do nauczycieli, instruktorów, terapeutów i opiekunów osób z niepełnosprawnościami.
       Część zajęć jest otwarta dla wszystkich, jednak ilość miejsc jest ograniczona i organizatorzy proszą o zapisy pod adresem mailowym: teresa.miloszewska@swiatowid.elblag.pl
       Każdy zapisać się może na zajęcia z tańca afrykańskiego, które poprowadzi Anika Kamińska - instruktorka tradycyjnych tańców z terenów Afryki Zachodniej (Gwinea, Mali, Wybrzeże Kości Słoniowej, Burkina Faso, Senegal), a którą zobaczyć będzie można na scenie podczas koncertu „Moribaya”, jaki odbędzie się jutro (22.11.2018) o godzinie 19.00.
       - Energia i radość płynąca z nieskrępowanych ruchów tańczonych w takt transowej muzyki bębnów sprawiła, że taniec ten staje się coraz popularniejszy w Europie jak i na całym świecie – mówi Teresa Miłoszewska, organizatorka Międzynarodowych Spotkań Artystycznych. - Warsztaty z Aniką odbędą się 22 listopada o godzinie 15.00 na Scenie na Piętrze. Na zajęciach wymagany jest swobodny strój, bo tańczyć będziemy na boso.
       Z kolei warsztat prowadzony przez Teatr Playback skierowany jest do instruktorów, terapeutów i nauczycieli. W sobotę od godziny 10.00 do 14.00 na Scenie na Piętrze odbędą się zajęcia z pogranicza teatru i psychodramy. Spotkanie poprowadzą Agata Sidorek i Magda Peron - Szott. Obie zafascynowane psychodramą i teatrem, obie psychoterapeutki, chociaż z różnym stażem i różnymi grupami pacjentów. Obie od wielu lat pracują na scenie teatralnej z dziećmi, młodzieżą, dorosłymi, a od 2016 r. wspólnie tworzą Pierwszy Polski Teatr Playback.
       - Podczas naszego warsztatu poznacie nową formułę pracy Teatru Playback z osobami i grupami osób dorosłych oraz dziećmi i młodzieżą – zapowiadają instruktorzy. - W pracy teatralnej pojawia się czasem mnóstwo trudności, w zależności od tego z kim pracujemy. W tym warsztacie spróbujemy zmierzyć się z nimi i znaleźć dla nich dobre rozwiązanie.
       Teatr Playback również zobaczyć będzie można na scenie - w piątek o godzinie 19.00 w projekcie „Śladami dzieci”.
       Natomiast w czwartek i piątek na Scenie na Piętrze popracować będzie można z arteterapeutką, która w swojej pracy łączy m.in ruch (taniec spontaniczny i kontakt improwizację), pracę z ciałem (masaż, body work), naukę zarządzania emocjami i sztuki plastyczne. Mowa o Katarzynie Gilgenast - pedagogu ulicy, streetworkerce i edukatorce, animatorce społecznej i wychowawcy. Poprowadzi ona zajęcia pod hasłem „Skontaktowani”, w których punktem wyjścia jest kontakt z drugą osobą.
       Przez cały czas trwania Międzynarodowych Spotkań Artystycznych w pracowniach plastycznych CSE „Światowid” prowadzone będą bezpłatne zajęcia dla osób z niepełnosprawnościami z tkania na ramie, ceramiki i szycia zabawek sensorycznych. Wszyscy, którzy chcą spróbować swoich sił twórczych w różnych dziedzinach plastycznych zapraszani są w sobotę o godz. 11 na happening artystyczny.
       - MSA są wydarzeniem, które ma pokazać nam, że sztuka i wyrażanie siebie poprzez działania artystyczne zbliża ludzi, a także uczy nas czegoś o sobie – mówi Teresa Miłoszewska. – Mają być miejscem i czasem dla nas i innych, pomóc rozwinąć się nam duchowo, emocjonalnie, a także znaleźć w nas niezwykłe umiejętności.
      
       Organizatorami MSA są CSE "Światowid" w Elblągu oraz Stowarzyszenie Kulturalne "Viva Art" . Międzynarodowe Spotkania Artystyczne dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury i zrealizowano z udziałem środków Samorządu Województwa Warmińsko-Mazurskiego oraz Samorządu Miasta Elbląg.
      

       Patronem medialnym CSE Światowid jest Elbląska Gazeta Internetowa portEl.pl

      
CSE Światowid
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama