UWAGA!

Mikołajkowe dźwięki skrzypiec

Elbląg, Mikołajkowe dźwięki skrzypiec
Fot. T.Kulak/strona internetowa artysty

4 grudnia, tuż przed Mikołajkami, Elbląska Orkiestra Kameralna zaprasza miłośników muzyki klasycznej na kolejny koncert. Podczas „Wieczoru mistrzów” zaprezentowane zostaną dzieła wielkich kompozytorów. Solistą będzie skrzypek, Zbigniew Pilch.

Gość EOK jest skrzypkiem o niezwykle szerokich zainteresowaniach, które obejmują całość muzyki instrumentalnej od XVI do XXI wieku ze szczególnym uwzględnieniem skrzypcowego idiomu wirtuozowskiego.
       Zbigniew Pilch ukończył wydział instrumentalny na Akademii Muzycznej w Krakowie, gdzie jego Mistrzem był Zbigniew Szlezer, a jednocześnie specjalizował się także w grze na skrzypcach barokowych pod kierunkiem Zygmunta Kaczmarskiego. Koncertuje jako solista, kameralista i koncertmistrz, grając na skrzypcach barokowych i współczesnych, altówce oraz violi d'amore. Często występuje także w roli dyrygenta.
       Współpracował z prawie wszystkimi zespołami muzyki dawnej w Polsce, a przez szereg lat był członkiem „Sinfonietta Cracovia”. Prowadzi kursy mistrzowskie w ramach Letniej Akademii Muzyki Dawnej w Lidzbarku Warmińskim. Od 2004 roku wykłada skrzypce i altówkę barokową na Akademii Muzycznej we Wrocławiu. Koncertuje w całej Europie i na świecie z takimi znakomitymi zespołami jak fińska „Battalia”, duński „Concerto Copenhagen”, hiszpański „Al Ayre Espanol”, czeska „Musica Florea”, czy belgijskie „Collegium Vocale” z Gandavy. Współpracuje jako muzyk solista-instrumentalista z Warszawską Operą Kameralną. Obecnie jest koncertmistrzem Wrocławskiej Orkiestry Barokowej, od 2006 roku jest III dyrygentem Orkiestry Symfonicznej Filharmonii Wrocławskiej, a od 2009 jest wykładowcą Akademii Muzycznej w Krakowie w klasie skrzypiec barokowych. O sobie mówi: „Mieszkam w Krakowie, bardzo lubię gotować, uwielbiam koleje, a najbardziej kocham grać recitale solowe...”.
       W programie wieczoru znajdą się utwory: Georg Friedrich Haendel - Concerto grosso op. 6 nr 12, Jospeh Haydn - Koncert skrzypcowy C-dur, Henry Purcell – Chaconne g-moll, Felix Mendelssohn-Bartholdy - Symfonia D-Dur.
       Koncert odbędzie się 4 grudnia o godz. 18 w sali Biblioteki Elbląskiej. Bilety w cenie 10/15 zł.
      
oprac. A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • Znowu beda rzępolic - komu to potrzebne? raz bylam z dziecmi to je glowa rozbolala od tej niby wspanialej muzyki. ..
 • W Eblongu ciongle nic dla norlmalnych ludzi nie ma tylko dla jakichs nawiedzonych - zaprosiliby disko polo ty by sie ludziska pobawily a nie jakies takie ryrajace granie. don wasyla zaproscie a nie ciongle skżypce i tombki.
 • Znowu niedogodzisz, nikt was na siłę nie zaciągnął tam prawda?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Tolerancyjna(2009-11-22)
 • muzyka smyczkowa to muzyka ambitna, nie dla kazdego. Zabierz dzieci do bowlinga muzy posluchac, moze tam sie odnajdziesz:/// podobac sie nie musi, ale polowa z nas nie potrafilaby tak rzępolic, wiec moze bez glupich komentarzy. .. .
 • To bardzo smutne, kto tu pisze, wreszcie Orkiestra w Elblągu i to dobra!!!!! Edukujcie tych ludzi, proszę
 • nie moge sie doczekac :) uczta dla duszy dla jednych dla innych "rzępolenie"
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  exterieur(2009-12-04)
 • Po tym koncercie znów wierzę w Elbląg. Dziękuję wszystkim muzykom!
 • Wreszcie jest w Elblągu profesjonalna instytucja art. Koncert piękny, na bardzo wysokim poziomie, szkoda, że portel tego nie zauważył lepiej zajmować się polityką/
Reklama