UWAGA!

Młodość wolna od tytoniu - weź udział w konkursie

 Elbląg, Młodość wolna od tytoniu - weź udział w konkursie
fot. nadesłana

„Młodość wolna od tytoniu” to tytuł konkursu, który organizowany jest z myślą o dzieciach i młodzieży z Elbląga oraz powiatu elbląskiego. Zadaniem konkursowym jest stworzenie plakatu o tematyce antynikotynowej.

Głównym celem konkursu, organizowanego przez Powiatową Stację Sanitarno-Epidemiologiczną w Elblągu we współpracy z Centrum Spotkań Europejskich „Światowid”, jest zachęcenie uczniów do promowania zdrowego stylu życia w środowisku wolnym od dymu tytoniowego. Inicjatywa powiązana jest ze Światowym Dniem Bez Papierosa, który przypada na 31 maja.
       - Chcemy budować w świadomości młodzieży wizerunek człowieka, który nie pali papierosów i czuje się z tym dobrze – mówią organizatorzy. - Wyliczanie zagrożeń i szkodliwych skutków płynących z palenia, tylko do pewnego stopnia zniechęca od sięgnięcia po papierosa. Poprzez zadanie konkursowe, chcemy zachęcić młode pokolenie do zastanowienia się nad plusami życia w przestrzeni publicznej wolnej od dymu tytoniowego.
       Konkurs skierowany jest do szkół podstawowych z miasta Elbląga i całego powiatu elbląskiego. Każda szkoła może zgłosić maksymalnie 10 prac uczniów, a każdy autor może zgłosić 1 pracę. Aby wziąć udział w konkursie należy wykonać plakat w formacie A3 o tematyce antynikotynowej. Praca może być wykonana w technikach rysunkowych, malarskich lub collage z wyłączeniem użycia materiałów sypkich tj. kasz, makaronu, piasku, itp. Autorem pracy może być tylko jedna osoba. Konkurs ma charakter powiatowy, a udział w nim jest bezpłatny. Prace nadesłane na konkurs muszą być pracami autorskimi.
       Konkurs rozgrywany będzie w 2 kategoriach:
       Kategoria I – dzieci w klasach IV-VI
       Kategoria II – dzieci w klasach VII-VIII
       Prace należy nadsyłać do 17.05.2019 r. na adres:
       Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Elblągu
       ul. Królewiecka 195, 82-300 Elbląg
       Regulamin oraz kartę zgłoszeniową można znaleźć na stronach.
       Dla autorów najlepszych prac przewidziane są nagrody rzeczowe oraz pamiątkowe dyplomy. Nagrodzone i wyróżnione prace zostaną zaprezentowane na wystawie pokonkursowej w CSE „Światowid”. Lista laureatów konkursu zostanie opublikowana na stronie internetowej organizatora 24.05.2019 r.
       Szczegółowych informacji udziela Izabela Ostasz pod nr telefonu 55/232-74-31 w. 111 lub pocztą elektroniczną: pzioz.psse.elblag@sanepid.olsztyn.pl.
      
Paula Załuska, CSE Światowid
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Kultura

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
  • Zapal sobie... mówili. Fajne to jest... mówili. Niech mi teraz te mendy oddadzą ze 70.000 zł wydanej kasy na fajki i kolejne tyle za zdrowie. Namawianie innych do zapalenia pierwszego papierosa powinno być uzawane za ciężkie przestępstwo.
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    1
    0
    Kkkkk1(2019-03-13)
  • od 20 maja chwila spokoju będzie;)
Reklama