UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

„Mój przyjaciel”, którego nie widzę...

Centrum kultury Światowid ogłasza konkurs literacki dla dzieci i młodzieży niewidzącej z całej Polski pn. „Mój przyjaciel”. Wiersze i opowiadania można nadsyłać do 10 października. Nagrodą dla finalistów jest zaproszenie do uczestnictwa w programie „Cała naprzód ku nowej przygodzie...”.

Konkurs literacki stanowi pierwszy etap realizacji programu, którego celem jest promocja czytelnictwa wśród dzieci niewidzących, a także prezentacja nowoczesnych technik umożliwiających osobom niewidzącym uczestnictwo w kulturze.
     Zadanie konkursowe polega na napisaniu wiersza lub opowiadania (maksimum 3 strony maszynopisu) na zadany temat: „Mój przyjaciel”. W konkursie mogą wziąć udział osoby niewidzące w wieku od 7 do 16 lat z całej Polski. Wiersze i opowiadania należy przesłać do 10 października, do godz. 16 na adres pocztowy lub mailowy: Centrum Kultury i Współpracy Międzynarodowej Światowid, pl. K. Jagiellończyka 1, 82-300 Elbląg; mail: jedrzej.rusinski@swiatowid.elblag.pl, z dopiskiem na kopercie lub w tytule maila: „Konkurs literacki”.
     Spośród nadesłanych prac jury w składzie: dziennikarz, filolog polski, autorka literatury dziecięcej, przedstawiciel Światowida, wybierze 10 finalistów, którzy otrzymają zaproszenie do udziału w trzydniowym spotkaniu w Elblągu pn. „Cała naprzód ku nowej przygodzie...”
     Spotkanie odbędzie się w dniach 26-28 października. Na uczestników czekać będzie wiele atrakcji, m.in. zabawy integracyjne, spotkanie z twórcą literatury dziecięcej, warsztaty muzyczne i ceramiczne, wycieczka nad morze, koncert piosenek żeglarskich i folkowych, a także projekcja filmowa „Shrek 3” - film audiodeskrybowany nowoczesną techniką narracyjną umożliwiającą osobom niewidzącym kontakt ze sztukami audiowizualnymi.
     Narrację (czytane na żywo komentarze między dialogami) przygotuje i wygłosi Krzysztof Szubzda z Białegostoku - aktor i dziennikarz, jedyny polski ekspert w dziedzinie audiodeskrypcji.
     Ponadto zwycięski utwory zostaną nagrane w profesjonalnym studiu radiowym.
A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
Reklama