UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Moje dzieciństwo za kulisami teatru – spotkanie z Katarzyną Frankowiak

Elbląg, Moje dzieciństwo za kulisami teatru – spotkanie z Katarzyną Frankowiak

W czwartek, 15 listopada o godz. 17 w sali kinowej Biblioteki Elbląskiej odbędzie się spotkanie z Katarzyną Frankowiak – autorką książki „Portret aktorki. Moje dzieciństwo za kulisami teatru”, w której przedstawia życiorys swojej mamy Danuty Koryckiej – aktorki najważniejszych polskich scen teatralnych, w latach 1962-1969 występującej również na deskach teatru w Elblągu. Wstęp wolny.

Rozmowę poprowadzi Łukasz Ślusarczyk z Miejskiej Biblioteki Publicznej w Olsztynie.
       Danuta Korycka – aktorka najważniejszych polskich scen teatralnych:
       1944-1945 - Polski Teatr Dramatyczny, Lwów
       1945-1947 - Teatr Śląski im. Stanisława Wyspiańskiego, Katowice
       1947-1949 - Teatr Miejski, Bydgoszcz
       1949-1962 - Teatry Dramatyczne, Wrocław
       1962-1969 - Teatr im. Stefana Jaracza, Olsztyn-Elbląg
       1969-1971 - Teatr Dramatyczny im. Aleksandra Węgierki, Białystok
       1971-1973 - Teatr Ziemi Pomorskiej, Grudziądz.
      
       Katarzyna Frankowiak odtwarza w książce losy swojej mamy Danuty Koryckiej, portretując życie kulturalne polskiego środowiska teatralnego. Wraz z bohaterką przeniesiemy się w książce m.in. do Katowic, Bydgoszczy, Wrocławia, a także do Olsztyna lat sześćdziesiątych, do Teatru im. Stefana Jaracza, znajdującego się pod kuratelą Aleksandra Sewruka, który miał wówczas swoją filię i w Elblągu, gdzie również występowała Danuta Korycka. O dzieciństwie za kulisami teatrów, w których występowała matka autorki książki i innych tematach poruszanych w publikacji, m.in. repatriacji z Kresów Wschodnich – Katarzyna Frankowiak opowie podczas spotkania w bibliotece. Serdecznie zapraszamy!
      
Aleksandra Buła, Biblioteka Elbląska im. Cypriana Norwida
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
Reklama