UWAGA!

MSA dzień pierwszy

Elbląg, Spektakl Teatralnego Studia Młodych „Alter Ego".
Spektakl Teatralnego Studia Młodych „Alter Ego".

Dziś (26 października) rozpoczynają się Międzynarodowe Spotkania Artystyczne, na które złożą się spektakle teatralne, prezentacje poetyckie, koncerty muzyczne i wystawy. Ich twórcami są zarówno osoby niepełnosprawne, jak i sprawne. Poniżej prezentujemy atrakcje pierwsze dnia.

- Ideą tej imprezy jest dobre spotkanie – podkreśla Teresa Miłoszewska pomysłodawczyni MSA. - Takie było moje założenie, kiedy organizowałam Ogólnopolskie Spotkania Artystyczne Osób Niepełnosprawnych, takie jest i teraz.
     W tym roku będzie ono międzynarodowe, podczas MSA zaprezentują się artyści z różnych krajów i różnych zakątków Polski, artyści różnych dziedzin sztuki – muzycy, aktorzy, plastycy, fotograficy.
     Dziś odbyło się już seminarium dotyczące wykorzystania technik multimedialnych w stymulowaniu rozwoju dzieci i młodzieży.
     Natomiast od godziny 15 rozpoczyna się czas teatralny MSA.
     Opowieść o tym, co ulotne, do czego dążymy, czego poszukujemy w życiu - czyli o szczęściu zaprezentuje grupa „Supeł". Studio Teatralne „Danko" przedstawi „Śnieżynkę". Gościem tego dnia będzie również Teatralne Studio Młodych „Alter Ego". Tym razem młodzi artyści opowiedzą historię Żydów w okresie II wojny światowej w spektaklu zrealizowanym w konwencji pantomimy pt. „Pamięć nie ginie".
     Dialog dwojga ludzi uchwycony w momencie boleśnie odczuwanej samotności - będziemy mieli okazję usłyszeć podczas etiudy poetyckiej „Dokąd" w wykonaniu Samodzielnej Grupy Autorskiej, która zaprezentuje się o godz.17.30. Rozmowa skomponowana jest z wierszy wykonawców – Marioli Platte i Ireneusza Betlewicza - oraz ich prywatnej korespondencji. Padające ze sceny słowa ilustrowane są dodatkowo slajdami prac plastycznych. Wszystko to wzbogacone muzyką i efektami dźwiękowymi.
     Natomiast na Scenie Na Piętrze o godzinie 18.15 grupa teatralna „Deus ex Machina" historię o trudnej siostrzanej relacji pokaże w spektaklu „Moja mała".
     Teatralne działania nie są jedyną propozycją artystyczną w piątkowy wieczór. O godzinie 17 warto wybrać się na wernisaż fotografii Gennadija Filipowicza pt. „Sztuka jako środowisko rehabiltacyjne" oraz fotografii Ewy i Tomasza Pisarskich pt. „Pejzaż w obiektywie".
     Tego dnia organizatorzy przygotowali również warsztaty dla dzieci i młodzieży niewidzącej zatytułowane „Cała naprzód ku nowej przygodzie".
     - Najpierw o godzinie 17 zabawy integracyjne – informuje Jędrzej Rusiński ze Światowida. – Później o godz. 19 prezentacje finalistów konkursu literackiego „Mój przyjaciel oraz warsztat literacki „Wyprawa do przeszłości".
     Piękną puentą wieczoru będzie recital jazzowy Bronisława Harasiuka w Kawiarnii „Muza".
A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Kultura

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama