UWAGA!

Muzealny konkurs

Muzeum w Elblągu organizuje konkurs plastyczny dla dzieci i młodzieży pt. „Mój ulubiony zabytek w zbiorach Muzeum w Elblągu”. W konkursie mogą wziąć udział dzieci z przedszkoli, uczniowie szkół podstawowych, gimnazjów oraz osoby indywidualne.

– Głównym celem konkursu jest pokazanie dzieciom i młodzieży zabytków, które znajdują się u nas w Muzeum – mówi Ewa Trocka z Muzeum w Elblągu. – Zgodnie z regulaminem konkursu uczestnicy muszą wybrać sobie zabytek, obejrzeć go i przy opisie pracy podać, z jakiej wystawy pochodzi, jaka jest jego nazwa i w którym wieku powstał. W ten sposób poszerzą również swoją wiedzę historyczną.
     Warunkiem udziału w konkursie jest dokładne zapoznanie się ze zbiorami Muzeum, wybranie określonego obiektu, a następnie wykonanie pracy związanej tematycznie z eksponatem, całą kolekcją lub wystawą. Prace konkursowe mogą być wykonane dowolną techniką plastyczną (malarstwo, rysunek, grafika, batik) w formacie od A4 do A1.
     Każda praca powinna zawierać na odwrocie: imię i nazwisko autora, wiek, nazwę i adres szkoły (jeśli prace przesyła szkoła), imię i nazwisko nauczyciela oraz tytuł wystawy, z której pochodzi zabytek, jego nazwa i okres powstania (dane z tabliczek znajdujących się przy gablotach i zabytkach).
     Gotowe prace należy dostarczyć do 15 kwietnia 2006 r. do Muzeum (Bulwar Zygmunta Augusta 11), pokój nr 15 - Centrum Edukacji Kulturowej. Rozstrzygnięcie konkursu i prezentację wyróżnionych prac zaplanowano na 19 maja. Więcej informacji udziela Ewa Trocka pod numerem telefonu 055 232 72 73.
     
OK
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama