UWAGA!

Na fortepianie Nina Kuźma-Sapiejewska

Elbląg, Na fortepianie Nina Kuźma-Sapiejewska

W piątek 9 października o godz. 18 w Galerii Nobilis w Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” zagra Nina Kuźma-Sapiejewska – wybitna polska pianistka od lat mieszkająca w Nowym Jorku.

Urodzona w Warszawie, ukończyła Liceum Muzyczne w Bydgoszczy oraz Akademię Muzyczną w Gdańsku. Dalsze studia kontynuowała m.in. jako stypendystka Juilliard School of Music w Nowym Jorku oraz na kursach mistrzowskich w Londynie, Baltimore i Nowym Jorku. Koncertowała dotąd w 19 krajach, ze znanymi orkiestrami, w recitalach i koncertach kameralnych. W słynnej Weill Recital Hall w Carnegie Hall w Nowym Jorku zaprezentowała 16 recitali chopinowskich. Brała udział w prestiżowych festiwalach, dokonała wielu nagrań radiowych i telewizyjnych. Nagrała płyty z muzyką Chopina i Schumanna. W 1993 r. została uhonorowana nagrodą Prezydenta Rady Miejskiej Nowego Jorku za działalność artystyczną.
       W trakcie Koncertu Romantycznego, który zagra w Elblągu Nina Kuźma-Sapiejewska, będzie można usłyszeć utwory m.in. Fryderyka Chopina, Franza Schuberta – Ferenca Liszta, Roberta Schumanna – Ferenca Liszta, Marii Teresy Carreno Garcia de Sena, Louisa Moreau Gottschalka.
       Wejściówki na koncert są do odebrania w kasie Centrum „Światowid”.
      
      
oprac. PD
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama