UWAGA!

Na lekcje do Muzeum

 Elbląg, Lekcja muzealna dla najmłodszych
Lekcja muzealna dla najmłodszych (fot. Piotr Adamczyk).

Elbląskie Muzeum Archeologiczno-Historyczne zaprasza dzieci i młodzież na specjalnie dla nich przygotowane zajęcia i warsztaty muzealne. Dział Edukacji i Promocji przygotował na obecny rok szkolny zajęcia przeznaczone dla miłośników historii i archeologii w każdym wieku.

W muzealnych spotkaniach przeznaczonych dla przedszkolaków, obok zajęć poświęconych kolekcjom muzealnym, historii naszego miasta, przygotowano również zajęcia o modzie z dawnych lat oraz o mieszkańcach osady Truso.
     Uczniów szkół podstawowych zainteresują, być może, tajemnice archeologii, pierwsi odkrywcy Ameryki lub nowa propozycja Muzeum - lekcja pt.: „Myć się czy nie myć… o dylematach naszych przodków słów kilka”.
     Nowością w ofercie kierowanej do gimnazjalistów i licealistów są zajęcia o tematyce etnograficznej poświęcone budownictwu na Żuławach oraz menonitom - dawnym mieszkańcom Żuław.
     Zajęcia muzealne odbywają się w elbląskim Muzeum od wtorku do piątku w godzinach pomiędzy 9 a 15, a umawiać je można telefoniczne pod numerem tel. 055 232 72 73 lub e-mailem: ewa.trocka@muzeum.elblag.pl.
     Dokładana lista proponowanych przez muzealników zajęć oraz ich dokładny opis znajduje się na muzealnej stronie internetowej www.muzeum.elblag.pl.
ET
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Kultura

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama