UWAGA!

Na początek - Mateusz Gawęda solo

 Elbląg, Na początek - Mateusz Gawęda solo

Tegoroczny sezon koncertów organizowanych przez Stowarzyszenie Kulturalne Co Jest? rozpocznie solowy występ krakowskiego pianisty Mateusza Gawędy. Na występ zatytułowany Overnight Spells zapraszamy w niedzielę (19 marca) do Domu Pod Cisem.

Jeśli wszystko pójdzie dobrze, w tym roku Stowarzyszenie Kulturalne Co Jest? zaproponuje sporo koncertów, projekcji filmowych, imprez graficznych czy aktywności turystycznych i innych okazji do wspólnego spędzenia czasu w gronie miłośników hasła... "Róbmy coś!" Planując m.in. organizację V edycji Elbląskiego Święta Muzyki już od wiosny chcemy spotykać się pod różnymi kulturalnymi pretekstami.

Na start proponujemy wieczór muzyczny w zaprzyjaźnionym Domu Sąsiedzkim Pod Cisem prowadzonym przez Stowarzyszenie ESWiP na Zawodziu, gdzie przy pianinie i gorącej herbacie przeniesiemy się w dźwiękowy świat znakomitego krakowskiego pianisty Mateusza Gawędy.

 

MATEUSZ GAWĘDA Overnight Spells - piano solo koncert

Niedziela 19 marca godz. 19

Dom Pod Cisem - ul. Stawidłowa 3

WSTĘP WOLNY (ilość miejsc ograniczona)

 

Mateusz Gawęda znany jest polskiej publiczności z wielu własnych i współtworzonych płyt oraz grup muzycznych. W Elblągu mieliśmy okazję gościć nominowanego w roku 2017 do nagrody "Fryderyki" pianistę m.in. przy okazji trasy jego Trio. Tym razem spotkamy się z nim i jego muzyką sote.

Overnight Spells – nowy, solowy projekt Mateusza Gawędy (2023)

"Tam gdzie słowa nie mają wystarczającej siły wyrazu, na pomoc przychodzi nam język sztuki. „Overnight Spells” to projekt inspirowany snami i wszystkim tym, co człowiek może zobaczyć wyłącznie pod zamkniętymi powiekami.

Tytuł nawiązuje do albumu „Overnight Tales” z 2016 roku, który opowiadał o realnych historiach, jakich doświadczyłem będąc dwudziestoparoletnim młodzieńcem. „Overnight Spells” zawiera natomiast abstrakcyjne treści, które od dzieciństwa nieustannie towarzyszą mi w snach oraz wyobraźni.

Ta muzyka na pewno różni się od mojej dotychczasowej twórczości. Utwory są krótsze, a niektóre ich fragmenty ociekają prostotą i minimalizmem jak nigdy dotąd.”

Zrealizowano z środków Samorządu Miasta Elbląg w ramach budżetu obywatelskiego na 2023 rok

Wojtek Minkiewicz, Stowarzyszenie Kulturalne Co Jest?

Najnowsze artykuły w dziale Kultura

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
  • Panie Wojciechu, prosimy o przejęcie od Galerii El organizacji tegorocznego Jazzbląga. Szefowa Galerii po raz drugi zrezygnowała z organizacji tej cyklicznej elblaskiej imprezy.
  • Tacy muzycy powinni w Elblągu występować w większych salach, Gdzie Go upchną na tym zaadoopiu o którym mało kto wie gdzie jest i jak trafić, pojęcia nie mam. Ale sam fakt, że przyjedzie to na elbląskim bezrybiu bardzo miła okoliczność jest.
  • Po co komu taki Jazzbląg, a to za środkami trzeba się do UM nachodzić, a to po wykonawcach nadzwonić, a tak to przyjedzie z Sopotu pan, pokaże co ma i tez jest sztuka.
Reklama