UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Nagroda dla aktorów z Kamionka Wielkiego

 
Elbląg, Nagroda dla aktorów z Kamionka Wielkiego
fot. nadesłana

Drugą nagrodę i wyróżnienie specjalne za wrażenia artystyczne otrzymała Grupa Teatralna działająca przy Młodzieżowym Ośrodku Wychowawczym. Sukces przyniósł spektakl "Desiderata", który pokazali na XXIII Ogólnopolskiej Scenie Prezentacji Artystycznych Realizacji „OSPAR 2018”.

Grupa Teatralna z Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Kamionku Wielkim zdobyła na przestrzeni ostatnich lat wiele znaczących i prestiżowych nagród na ogólnopolskich przeglądach artystycznych. Również i tym razem odniosła ona ogromny sukces na XXIII Ogólnopolskiej Scenie Prezentacji Artystycznych Realizacji „OSPAR 2018” , która odbyła się 6 grudnia 2018 r. na Akademii Pedagogiki Specjalnej w Warszawie.
       „OSPAR” to impreza artystyczna organizowana przez środowisko akademickie Warszawy dla placówek opiekuńczych, wychowawczych, poprawczych i środowiskowych z całej Polski. W tegorocznym przeglądzie (po wstępnych eliminacjach ogólnopolskich) na warszawskiej scenie wystąpiło aż 31 zespołów artystycznych.
       W bardzo silnej konkurencji młodzi aktorzy z Kamionka Wielkiego za spektakl „Desiderata” zdobyli II nagrodę główną marszałka sejmu RP (wysokiej klasy laptop). Dodatkowo otrzymali również wyróżnienie specjalne za wrażenia artystyczne prezentacji. Ponadto, obecny na przeglądzie rzecznik praw dziecka, Marek Michalak, osobiście wręczył młodym artystom i ich opiekunom list gratulacyjny za przedstawienie spektaklu o dużych walorach motywacyjnych i terapeutycznych.
       Młodzi aktorzy MOW pochylili się tym razem nad pięknym i bardzo znaczącym dla człowieka tekstem „Desiderata”. Przenieśli jego przesłanie i najcenniejsze wartości na scenę teatru. W symbolicznych scenach widz mógł zobaczyć jak żyć warto… co szczególnie trzeba cenić, żeby świat był piękny a ludzie szczęśliwi…
       Spektakl zrealizowany został w formie dramy teatralnej z odpowiednio dobranym podkładem muzycznym. Duże znaczenie dla lepszego przekazu prezentowanych treści miało również odpowiednie operowanie oświetleniem scenicznym.
       Skład grupy teatralnej tworzyli: Damian Piechowiak, Adam Potoczek, Wiktor Witka, Dominik Skowroński, Adam Jóskowski, Marcel Jankowski.
       Opiekunami artystycznymi grupy byli wychowawcy: Michał Basek i Bogdan Płocheć.
      
      
Radosław Żyłowski
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
Reklama