UWAGA!

Nagrody za wiedzę

Elbląg, Nagrody za wiedzę

Pozostał ostatni dzień na zgłoszenia do udziału w Wielkiej Potyczce Literackiej.Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” zaprasza uczniów szkoły podstawowej (klasy IV-VI) oraz uczniów szkół gimnazjalnych (I-III) na literackie zmagania z nagrodami.

Ci młodsi zmierzą się z „Akademią pana Kleksa”, „Dziećmi z Bullerbyn”, „W pustyni i w puszczy” czy baśniami braci Grimm. Starsi będą musieli znać „Anię z Zielonego Wzgórza”, „Robinsona Crusoe”, „Krzyżaków, „Hobbita” czy „Małego księcia”. Głównym zadaniem uczestników będzie rozwiązywanie zadań związanych z literaturą. Jakich? M.in. quizów, zagadek i kalamburów.
       - Celem Potyczki jest popularyzacja wśród dzieci i młodzieży czytelnictwa oraz stworzenie okazji do indywidualnych działań rozbudzających ich kreatywność – mówi Agnieszka Tkaczuk z CSE „Światowid”.
       Potyczka odbędzie się 30 września o godz. 10 w dużej sali kina Światowid. Drużyna musi liczyć 5 członków wytypowanych przez wychowawcę lub nauczyciela. Mogą to być uczniowie jednej klasy lub różnych klas z jednej szkoły. Każdej drużynie musi towarzyszyć opiekun (nauczyciel) oraz pozostali uczniowie z klasy (jako publiczność). Zgłoszenia można przesyłać do 27 września mailem, faxem lub pocztą. Regulamin i karta zgłoszenia dostępne są na stronie.
       Nagrodami dla zwycięzców Wielkiej Potyczki Literackiej będą książki, gry edukacyjne oraz bony upominkowe.
       Wielka Potyczka Literacka odbywa się w ramach projektu dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego „Bajeczne wspomnienia z wakacji”.
      
Edyta Bugowska, Centrum Spotkań Europejskich "Światowid"
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama