UWAGA!

Niemen w „Ogrodach“

W wakacyjne czwartki w Centrum Handlowym „Ogrody“ rozbrzmiewa muzyka grana „na żywo“. W najbliższy, 9 sierpnia, Tomasz Steńczyk (gitara i śpiew) i Bartosz Krzywda (piano) zaprezentują program „Wspomnienie“, na który złożą się piosenki Czesława Niemena.

Jeszcze przez cztery czwartki, w ramach Muzycznego Lata w „Ogrodach“, klienci będą mieli możliwość posłuchać różnorodnej muzyki - jazzu, muzyki francuskiej i klasycznej. Program na najbliższy czwartek zatytułowany jest „Wspomnienie“ i składają się na niego piosenki Czesława Niemena.
     Czesława Niemena przedstawiać nikomu nie trzeba. Był jedną z największych indywidualności polskiej sceny rockowej, legendą polskiej piosenki, wokalistą, instrumentalistą, kompozytorem, poetą, felietonistą i malarzem. Artystą bijącym wszelkie rekordy popularności, obecnym na polskiej scenie muzycznej przez ponad 30 lat.
     Debiutował na początku lat sześćdziesiątych jako piosenkarz bigbitowy - m.in. wokalista zespołu Niebiesko-Czarni, śpiewając rock and rollowe i rockowe piosenki w stylu The Beatles. Do największych przebojów pierwszego okresu należały dynamiczny utwór „Czy wiesz?“ i sentymentalna ballada „Pod papugami“. Wkrótce jednak Niemen zaczął zmierzać w stronę ambitniejszej muzyki adresowanej do bardziej wymagającej młodzieży akademickiej. Piosenka „Dziwny jest ten świat“ - najbardziej znany z polskich protest-songów - stała się hymnem młodzieży końca lat sześćdziesiątych. Niemen jednak nie poprzestał na tym. W swej twórczości włączał się w kolejne dominujące na świecie w muzyce rockowej prądy, nigdy jednak nie ulegając ich głównym nurtom, lecz tworząc własne, bardzo indywidualne i charakterystyczne odmiany muzyki - od psychodelicznego rocka, przez symfonicznego rocka progresywnego, aż po awangardowy jazz-rock oraz muzyki elektronicznej.
     W czwartek 9 sierpnia w godz. od 16 do 18 Centrum Handlowe „Ogrody“ zaprasza wszystkich wielbicieli talentu Niemena na sentymentalną podróż muzyczną po jego twórczości. Usłyszymy najbardziej znane i najpiękniejsze piosenki tego artysty w wykonaniu Tomasza Steńczyka (gitara i śpiew) i Bartosza Krzywdy (piano).
A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Kultura

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama