UWAGA!

Niezwykła wystawa na MSA

 
Elbląg, Niezwykła wystawa na MSA

W ramach Międzynarodowych Spotkań Artystycznych w Galerii Nobilis CSE „Światowid” zobaczyć będzie można międzynarodową wystawę ilustracji - prac dedykowanych „Alicji w krainie czarów”.

Idea wystawy inspirowana jest książką Lewis’a Carroll’a „Przygody Alicji w Krainie Czarów”.
       - W 2015 roku minęło 150 lat od momentu wydania tej kultowej powieści dla dzieci – mówi Teresa Miłoszewska z Centrum Spotkań Europejskich „Światowid”. - Rocznica stała się dla Viive Noor, estońskiej artystki i kuratorki, pretekstem do stworzenia międzynarodowego projektu wystawienniczego, który będą mogli zobaczyć także uczestnicy Międzynarodowych Spotkań Artystycznych.
       Na zaproszenie kuratorki wystawy odpowiedziało 72 współczesnych ilustratorów, pochodzących z 16 krajów, w tym z Włoch, Portugalii, Hiszpanii, Niemiec, Polski, Węgier, Białorusi, Litwy, Łotwy i Estonii. Każdy z grafików, na bazie wybranego motywu z książki, stworzył swoją własną, autorską wersję przygód Alicji.
       - Poza różnorodnością stylistyczną pokazywanych prac, wystawę charakteryzuje także wielość technik artystycznych – dodaje Teresa Miłoszewska. - Zaprezentujemy prace powstałe w technice kolażu, rysunku, litografii, w druku cyfrowym, a także malarstwo olejne czy akwarele.
       Ujrzymy więc interpretacje portretów Alicji, Królowej Kier, Szalonego Kapelusznika czy Szaraka Susła. Zobaczymy, jak Alicja wpada w głąb króliczej nory i zajrzymy przez dziurkę od klucza do najwspanialszego ogrodu na świecie.
       Wystawę realizowaną we współpracy z Ambasadą Estonii w Polsce oglądać będzie można w Galerii Nobilis CSE „Światowid” w Elblągu od 24 listopada do 19 grudnia. Kuratorką wystawy jest jej pomysłodawczyni Viive Noor.
       Organizatorami MSA są Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” w Elblągu oraz Stowarzyszenie Kulturalne „Viva Art”. Zadanie zrealizowano przy współudziale finansowym Samorządu Województwa Warmińsko-Mazurskiego oraz Samorządu Miasta Elbląg.
      
Centrum Spotkań Europejskich "Światowid"
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama