UWAGA!

Niezwykły głos, charyzma i uroda - Megitza

2012-10-15
Aktualizowany 2012-11-02 09:58
Elbląg, Megitza,
Megitza, fot. Marola Foto

Pochodzi z Podhala, a od 11 lat mieszka w USA, gdzie z powodzeniem tworzy i koncertuje. Megitza twórczo nawiązuje do muzyki folkowej, łącząc tradycyjne z nowoczesnym brzmieniem jazz, pop, rock i Americana. W listopadzie będzie ją można usłyszeć podczas wyjątkowego koncertu w CSE „Światowid”.

Megitza to koncertowa rewelacja - niezwykły głos, charyzma i uroda. Muzyka Megitzy i jej zespołu zainteresuje zarówno fanów bałkańskiej Dikandy, jak i węgierskiej nowoczesnej Mitsoury.
       Megitza to kontrabasistka i wokalistka, która podbiła serca fanów muzyki etnicznej w całych Stanach Zjednoczonych. Teraz, po jedenastu latach wraca do Polski, by zaprezentować dwie nowe płyty: Legenda i Megitza - pełne energetycznej i tanecznej muzyki, odwołującej się tak do brzmienia cygańskiego i bałkańskiego, jak i akcentów podhalańskich.
       W 2008 r. Megitza wydała debiutancką płytę Boleritza o bardziej korzennym brzmieniu, na której gościnnie wystąpił między innymi światowej sławy wirtuoz skrzypiec Roby Lakatos. „Nic tak nie ekscytuje, jak bycie świadkiem reinkarnacji duszy proroka w głosie młodej artystki” – tak mówił o Megitzy Golijov Oslavdo, kompozytor, dyrygent, zdobywca nagrody Grammy. Megitza, Małgorzata Babiarz, wśród odbiorców nurtu worldbeat jest uznana za objawienie i koncertową rewelację. Swą karierę muzyczną rozpoczęła w 2008 roku w Chicago. Od tego czasu Megitza zagrała setki koncertów.
      
       Koncert w Elblągu to wyjątkowe wydarzenie, bo Megitza w Polsce występuje rzadko, a plan koncertów obejmuje przede wszystkim jej rodzime strony, czyli południe kraju, będzie również w Poznaniu i Krakowie. W naszym mieście wystąpi z okazji 6. Międzynarodowych Spotkań Artystycznych. W tym roku potrwają one od 21 do 24 listopada. Oprócz warsztatów, pokazów, spektakli i wystaw odbędą się również trzy koncerty. Zaczynamy od Megitzy, 22 listopada wystąpi grupa „Na górze”, a 23 listopada Olesbrothers& the Ojörgensmann. W tym czasie Światowid będzie również miejscem wielu wernisaży, m.in. wystawy Balans, niezwykłego projektu absolwentki krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych - Joanny Pawlik oraz poplenerowej wystawy Impresje.
      
       Megitza wystąpi w dużej sali kina Światowid w środę, 21 listopada o godz. 19. Bilety w cenie: 20 zł normalny i 15 zł ulgowy są do nabycia w kasie CSE „Światowid”.
      
       Patronat Honorowy nad 6. Międzynarodowymi Spotkaniami Artystycznymi objął Jacek Protas - Marszałek Województwa Warmińsko-Mazurskiego.

      
       Międzynarodowe Spotkania Artystyczne organizowane są w ramach projektu "Twórcza terpia", realizowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, w ramach priorytetu Edukacja kulturalna, środków Samorządu Województwa Warmińsko-Mazurskiego oraz własnych.

      
Edyta Jasiukiewicz, rzecznik CSE Światowid
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama