UWAGA!

Nowy magazyn o sztuce

Elbląg, Nowy magazyn o sztuce

W Galerii EL jest już dostępny kolejny, 55 numer Notesu na 6 tygodni. A oto co można znaleźć w nowym magazynie o sztuce.

Co zniknąć nie może
       Znikanie to termin potoczny z życia codziennego. My, fizycy nie mamy nic do powiedzenia na ten temat. Ale w pewien przekorny sposób znikanie leży u podstaw nauki – rozmowa z profesorem Stanisławem Bajtlikiem, astrofizykiem, w czasie trwania projektu „Zniknij nad Wisłą”.
      
       Tymczasowe formy oporu
       To, co miało być tymczasowe zostaje na dłużej lub na zawsze. Chaos się pogłębia, a ruiny współczesnego miasta stają się pożywką dla nowych budynków – o wystawie przygotowanej przez Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie pisze jej współtwórca, Sebastian Cichocki.
      
       Łącznik kolorystyczny

       O znaczeniu kolorów w sztuce i architekturze, a także o barwnych interwencjach urbanistycznych mówi Kasia Przezwańska, autorka interwencji, będącej częścią festiwalu Warszawa w Budowie.
      
       Krytyczny kreator mutantów

       Bas van Beek odwiedził Wrocław, gdzie znajduje się jego pierwsza wystawa w Polsce.
      
       Szukam dziwnych metafor
       O zaletach nierealizowanych projektów, kompetentnej urodzie disco polo jako narzędzia twórcy, a także o ukochaniu polskości, w przeddzień obrony jego dyplomu z malarstwa, mówi Rafał Dominik.
      
       Nic nie jest za dobre dla zwykłych ludzi
       To coś w rodzaju brudnego sekretu, że luksusowe mieszkanka budowane teraz, są mniejsze, niż biedne mieszkania z lat 60. Rozmowa z Owenem Hatherleyem, teoretykiem architektury, krytykiem muzycznym, blogerem, autorem książki „Militant Modernism”.
      
       Marker stawia znaki

       Gdyby spróbować określić pole działania Ronena Eidelmana – artysty, pisarza, polityka i aktywisty, można by wyciągnąć wniosek, że podobnie jak dziewiętnastowieczni, wolni myśliciele nie chce on rezygnować z żadnej z aktywności, kosztem pozostałych.
      
       Ruiny naszych czasów

       Podróż do dawnych republik radzieckich była lekcją pokory, uświadomieniem polskiego westocentryzmu, braku debaty o dziedzictwie powojnia, a także naszego omamienia tym, co tutaj nazywa się ironicznie „euro-remontem” – z Gruzji i Armenii piszą Joanna Warsza i Rene Wawrzkiewicz.
      
       A do tego „Orientuj się!” oraz „Notesik.na.6.tygodni”.
      
oprac. Anieze
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama