UWAGA!

Nowy Notes na 6 tygodni

Elbląg, Nowy Notes na 6 tygodni

Centrum Sztuki Galeria EL zaprasza po odbiór bezpłatnego magazynu „Notes na 6 tygodni”. Co znajdziemy w numerze 60?

Konsekwencje Moderny – Modernistyczna forma, i w architekturze, i we wzornictwie, i w projektowaniu graficznym, jest teraz bardzo na czasie. Ale czy modernistyczny etos ma nam jeszcze coś do zaoferowania? Z Andrzejem Szczerskim, kuratorem wystawy Modernizacje, prezentowanej w Muzeum Sztuki w Łodzi, rozmawia Grzegorz Piątek.
      
       Siła Synergii - W Fundacji Art Stations w Poznaniu zobaczyć można prace młodego artysty Lorisa Greaud, zafascynowanego teoriami i praktyką amerykańskiego wynalazcy i konstruktora Richarda Buckminstera Fullera, a także prace Fullera z kolekcji Art Stations, o których mówi Paulina Kolczyńska, kurator wystaw.
      
       Postwandalizm – W niekulturalnych gestach agresji wobec przestrzeni miejskiej dostrzegamy przejawy emocjonalnej kontestacji nieadekwatnych dziś norm estetycznych. Postwandalizm, to wandalizm uliczny w służbie wandalizmu kulturowego – obwieszcza kolektyw vlepvnet.
      
       Relacje Bezpośrednie – Wielka dawka fotografii brytyjskiej, a jednocześnie okazja do przyjrzenia się zjawiskom społecznym zachodzącym na wyspach – alternatywne spojrzenie na brytyjską kulturę lat 90. i brytyjskie spojrzenie na Polskę podczas kilkudziesięciu wystaw, pokazów, prezentacji, dyskusji. Rozmowa z Karolem Hordziejem, dyrektorem artystycznym Miesiąca Fotografii w Krakowie
      
       Łączmy Wyobraźnię Z Rzeczywistością! – KNOT knoci Warszawę, bałamuci i mutuje miasto. Jest mu blisko do Latającego Cyrku i Latającego Uniwersytetu, autobusu pełnego hippisów i socjalistycznego kina obwoźnego, polowej kuchni i walizkowej galerii – zachwala Kuba Szreder, jeden z pomysłodawców projektu KNOT, o którym mówią Markus Bader i Oliver Baurhenn.
      
       Miasto Narysowane – Widoki uchwycone w czasie pieszych wędrówek – Pałac Kultury, ale z oddali, Syrenka, ale w lubieżnej wersji „gangsta”, Stadion, a właściwie dźwigi nad nim, czy też pejzaż widziany z bloku na Żoliborzu. Rozmowa z Natalią Kulką, autorką albumiku rysunkowego Warsaw.
      
       Minimal Fetysz – O fetyszystycznych detonatorach fantazji i pożądania, z Maurycym Gomulickim, artystą często nawiązującym do kategorii rozkoszy, rozmowa przy okazji jego najnowszego projektu.
      
       Co Najmniej 1% – Obywatelskie Forum Sztuki Współczesnej domaga się co najmniej 1% z budżetu państwa na kulturę i zamierza podczas tegorocznej Nocy Muzeów zebrać 100 000 podpisów popierających ten pomysł. Mówi o tym Hanna Wróblewska, wicedyrektorka Zachęty Narodowej Galerii Sztuki, oraz przedstawicielka Stowarzyszenia OFSW, a do tego jak zwykle orientuj się! oraz notesik.na.6.tygodni.
Joanna Mierzejewska, Galeria EL
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama