UWAGA!

O „Pięknej rupieciarni” Hrabala

Elbląg, O „Pięknej rupieciarni” Hrabala

Biblioteka Elbląska zaprasza dziś (26 lutego) o godz. 18 do Spatium Novum na spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki. Przedmiotem rozmowy będzie książka Bohumila Hrabala „Piękna rupieciarnia”. Po spotkaniu odbędzie się projekcja filmu „Obsługiwałem angielskiego króla” w reż. Jirziego Menzla. Wstęp wolny.

Biblioteka Elbląska bierze udział w projekcie Dyskusyjne Kluby Książki będącym częścią programu edukacyjnego „Tu Czytamy” realizowanego przez Instytut Książki. Spotkania w DKK mają charakter otwarty. Uczestniczyć w nich mogą wszyscy miłośnicy literatury, którzy o książkach chcą i lubią rozmawiać. Klubowiczem może zostać każdy użytkownik biblioteki, niezależnie od wieku, zainteresowań oraz tego, jak wiele i jak szybko czyta. Projekt oparty jest bowiem na założeniu, że czerpać przyjemność z dyskutowania o literaturze można zawsze, nie tylko będąc jej znawcą czy krytykiem.
     Więcej o DKK można znaleźć na stronie internetowej www.instytutksiazki.pl.
     Zapisy do elbląskiego Klubu przyjmuje Aleksandra Buła, Dział Literatury dla Dorosłych, tel. (0-55) 611-31-86, mail: literacka@bibliotekaelblaska.pl.
     
     O książce „Piękna rupieciarnia”:
     „Bez przerwy pić też się nie da, więc się dokształcam”. BOHUMIL HRABAL (1914-1997). W tym jednym zdaniu, wypowiedzianym podczas spotkania z czytelnikami w restauracji Leśna w Kersku wiosną 1984 roku, jest cały Bohumil Hrabal. Dowcip, przekora, autoironia - to cechy charakterystyczne jego pisarstwa. Gdy towarzyszył im także szczególny poetycki liryzm, nieco surrealistyczne widzenie świata i całkowite utożsamienie się autora ze swymi bohaterami - a więc niemal zawsze - mieliśmy do czynienia z hrabalowskimi arcydziełami, jak Obsługiwałem angielskiego króla czy Zbyt głośna samotność - pisze w posłowiu do „Pięknej rupieciarni” Aleksander Kaczorowski.
     „Piękna rupieciarnia” to opracowany przez Aleksandra Kaczorowskiego oraz znakomicie przez niego i Jana Stachowskiego przetłumaczony Hrabala portret własny: zbiór niepublikowanych wcześniej w Polsce esejów, szkiców i wywiadów z czeskim pisarzem. Wyjątkowa, niezwykle osobista książka.
A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama