UWAGA!

O recenzjach i nie tylko

Dziś o godz. 18 w klubie Galerii Studnia ponownie spotkają się elbląscy literaci. Tym razem gościem będzie Ryszard Tomczyk - artysta plastyk, pisarz, animator życia kulturalnego Elbląga i regionu, uprawiający także krytykę literacką i artystyczną. Został za nią w 2005 r. nagrodzony prestiżową nagrodą warszawskiego pisma „Poezja dzisiaj”.

W trakcie spotkania Ryszard Tomczyk zaprezentuje swoją najnowszą książkę „Recenzje literackie 2”. Jest to już dziesiąta publikacja, jaka ukazała się w ramach Biblioteki SEKA (Stowarzyszenie Elbląski Klub Autorów SEKA). W książce znalazły się recenzje literackie, szkice i notatki o literaturze powstałe jako refleksja lektur przeczytanych w ciągu ostatnich trzech lat.
     W najnowszym zbiorze recenzji literackich Ryszard Tomczyk zamieścił teksty o twórczości autorów spoza Elbląga, m.in. Andrzeja K. Waśkiewicza, Bohdana Wrocławskiego, Wojciecha Kajtocha, Kazimierza Malika, Ariany Nagórskiej i Bogdana Świecimskiego. Jednocześnie z uwagą, niekiedy dużą sympatią, chociaż i krytycznie pisze autor o publikacjach autorów związanych z Elblągiem lub regionem elbląskim.- o Jarosławie M. Gruzli, ks. Mieczysławie Józefczyku, Jerzym Szyłaku, Jarosławie Betlewiczu, Dariuszu Lisie i Irenie Kubaś.
     
MUR
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Kultura

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
  • chociaż uwiąd starczy mnie trapi, to jednak nie jest az tak źle skoro ostatnie zdanie tego artykułu jest żywcem skopiowane z poprzedniej "recenzji" patrz: www.portel.pl To Redakcję nie stać na kilka zdań z samodzielnego myślenia?
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    0
    0
    egzegeta.(2005-12-13)
Reklama